Upravit stránku
11. 03. 2024

A1: Brno vs. Beksa


Dvě venkovní utkání v řadě mají před sebou pardubičtí basketbalisté. V tom prvním vyzvou svého tabulkového souseda Brno, za nímž momentálně zaostávají o jediné vítězství.

9. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Basket Brno (17/13) vs. BK KVIS Pardubice (16/13)
středa 13. 3. v 18 hodin | STAREZ Arena Vodova

Už na čtyři výhry natáhla Beksa svoji vítěznou šňůru v Kooperativa NBL.

Naposledy skolila i bez absentujícího osového tria Tomáš Vyoral-David Pekárek-Jure Škifić úřadující děčínské vicemistry, a to způsobem start - cíl drtivě o 26 bodů! "Myslím, že pokud na obranné polovině hřiště předvedeme takový výkon, jakým jsme se prezentovali v předcházejících třech zápasech, tak budeme mít velkou šanci uspět," míní křídelník Kameron Chatman. V posledních čtyřech vítězných duelech jsme inkasovali postupně 63, 74, 53 a 57 bodů, což činí fantastický průměr 61,8 bodu!! "Právě obrana bude i v Brně klíčovým faktorem. Jestliže budeme dobře bránit, pomůže nám to i do útoku," řekl dále jeden z pardubických lídrů.

"Brno má velmi dobrý tým. Ve svém středu má mnoho hráčů, kteří mohou být lídry, včetně mladých hráčů, kteří svému týmu přinášejí velkou energii. Víme, že to nebude jednoduchý zápas, ale všichni v šatně chceme uspět a vrátit jim porážku z naší haly," dodal Kameron.

Slova chvály má pro brněnský tým i trenér Vanja Miljković. "Brno je tým, v němž je spousta mladých hráčů, k tomu mají několik zkušených českých basketbalistů a dva velmi dobré Američany. Dohromady je to velice dobrá kombinace," podotkl kouč Beksy.

Ofenzívními lídry domácích jsou rozehrávači Ondřej Šiška (12,8 bodu + 4,7 asistence), Viktor Půlpán (9,9 bodu + 5,1 asistence) a Petr Křivánek (7,4 bodu), křídelník Šimon Svoboda (7,8 bodu) a američtí podkošoví hráči Gregory Lee (14,1 bodu + 6,8 doskoku) a Terrell Brown-Soares (11 bodů + 6,1 doskoku). "Pozor si musíme dát zejména na rychlou přechodovou fázi domácích z obrany do útoku, kterou si budeme chtít pohlídat alespoň tak dobře, jako v sobotu proti Děčínu. Mezi klíčové faktory řadím i doskok a celkově hru na obranné polovině hřiště," řekl dále Vanja Miljković.

Pardubický trenér sice bude postrádat zraněné Tomáše Vyorala s Davidem Pekárkem a otazník visí nad startem Jureho Škifiće, leč odhodlání bojovat o páté vítězství v řadě nám jistojistě chybět nebude! "V posledních zápasech jsme podali kvalitní výkony, na které budeme chtít navázat i ve středu. Motivaci máme velkou, ale nemůžeme myslet na to - a říkám to i hráčům -, o jakou pozici hrajeme. Do každého utkání jdeme s touhou po vítězství. Uvidíme, jestli se do sestavy vrátí někdo ze zraněných hráčů. Ať tak či tak, doufám, že Brnu oplatíme předchozí domácí porážku a udržíme se na vítězné vlně," přeje si Vanja Miljković.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti