Upravit stránku
02. 03. 2023

A1: Brno vs. Beksa


Další velice náročný herní test mají před sebou pardubičtí basketbalisté. Dva dny po domácím skolení Kolína je čeká duel na palubovce vedoucího Brna, které v letošní sezoně ještě neporazili.

5. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Basket Brno (19/7) vs. BK KVIS Pardubice (16/9)
pátek 3. 3. v 18:30 | Starez aréna Vodova, Brno

Navzdory citelnému oslabení o stěžejní perimetrové muže Petra Šafarčíka a Davida Pekárka jsme první duel po repre-pauze zvládli, Geosan jsme po obratu ve druhém poločase přetlačili 87:82. Čtvrteční den se nesl ve znamení tréninku a regenerace, a již v pátek se představíme v aréně lídra Kooperativa NBL. "Čeká nás náročný zápas, a to hned z několika důvodů," předeslal Vanja Miljković, asistent trenéra Dina Repeši. "Brno je na první příčce, má velmi kvalitní tým, oproti našemu poslednímu vzájemnému utkání doplněný o dva nové hráče Culpeppera s Karnikem, naopak my postrádáme dva klíčové hráče ze základní pětky. Po středeční dohrávce s Kolínem navíc nemáme tolik času na regeneraci a na přípravu," zmínil omezený prostor mezi úvodními březnovými zápasy.

Oba páteční soupeři se nesou na třízápasové vítězné vlně.

Brno před reprezentační přestávkou porazilo Ostravu, Nymburk i venku Kolín, přičemž pokaždé triumfovalo nejméně 17bodovým rozdílem! Beksa před středečním úspěchem s Geosanem zvítězila nad Ústím n. L. a v Opavě. "Náš soupeř má silné individuality, zároveň hraje dobře jako tým a bývá velice dobře připraven od svého trenéra. V této souvislosti je třeba říci, že důležité budou nejen kvalita obranné fáze a držení našeho tempa hry, ale zápas bude hodně i o taktice," řekl dále Vanja Miljković.

Hned kvintet brněnských basketbalistů si drží dvouciferný bodový průměr. Soupeřovým top-skórerem je americký křídelník Kameron Chatman (15,7 bodu), následován v polovině ledna přišedším krajanem Randym Culpepperem (v 8 dosud odehraných zápasech 14 bodů, trojky 48,6% - 17/35, z toho v Nymburku 8/14!!!), rozehrávačskou dvojicí Richard Bálint (12,7 bodu + 4 asistence, trojky 41,2% - 49/119) - Viktor Půlpán (10,9 bodu + 7,1 doskoku + 6,1 asistence) a pivotem Šimonem Puršlem (11,1 bodu). "Jak už jsem zmínil, pojedeme do Brna v očekávání těžkého utkání, ovšem nedávno jsme po kvalitním výkonu uspěli v Opavě a velkou motivaci vyhrát budeme mít pochopitelně i v Brně," odhodlaně doplnil Vanja Miljković.

Oba dva vzájemné zápasy v základní části lépe zvládli Brňané.

Nejprve si na začátku listopadu odvezli z Pardubic výhru 75:65, v lednové domácí odvetě kralovali poměrem 80:65.

"Brno vyhrává většinu svých zápasů díky široké rotaci, dobrému doskoku a agresivitě po celých 40 minut," míní podkošový hráč Jan Štěrba. "Důležité bude, abychom hráli s maximální intenzitou od 1. do 40. minuty, protože kdybychom předvedli takový první poločas jako proti Kolínu, nemáme šanci vyhrát. Nemůžeme domácí tým nechat ujet do dvouciferného vedení. Potřebujeme kontrolovat doskok: je jedno, kdo získá míč, hlavně aby ho doskočil někdo z našeho týmu, protože jedině tak se můžeme rozeběhnout do protiútoku. Pokud domácím necháme druhé šance ke skórování, budeme to mít velice složité."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti