Upravit stránku
10. 04. 2021

A1: Brno vs. Beksa


Ještě tři utkání odehraje Beksa v nadstavbové fázi Kooperativa NBL. To nejbližší v nedělním podvečeru v Brně, které ve všech čtyřech předchozích vzájemných zápasech porazila.

7. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Basket Brno (16/14) vs. BK JIP Pardubice (13/16)
neděle 11. 4. | 17 hodin

Základní část NBL: Brno vs. Pardubice 70:78, Pardubice vs. Brno 86:73.

Čtvrtfinále Hyundai FINAL-8 Českého poháru v Nymburku: Pardubice vs. Brno 89:84.

Nadstavbová část NBL: Pardubice vs. Brno 85:75.

Hned ve třech duelech se nám podařilo udržet brněnský tým pod 75 nastřílenými body. Kvalitní defenzívou jsme se prezentovali i po většinu času čtvrtečního vítězného utkání s Kolínem (70:66, v úvodních třech čtvrtinách jsme inkasovali pouhých 43 bodů!), na což jistě budeme chtít navázat. "Z předcházejícího utkání s Kolínem bychom si do zápasu s Brnem měli přenést to, jak jsme tlačili na míč, z čehož pramení nějaké zisky a jednoduché koše. Rádi bychom pokračovali v kvalitní defenzivní činnosti, nasazení a důslednost v obraně bude v Brně jednoznačně klíčovým aspektem," souhlasí americký křídelník T. J. Dunans.

"Máme za sebou solidní utkání s Kolínem, kdy prvních 30 minut bylo dle našich představ: dávali jsme hodně energie do obrany a rychle přecházeli do protiútoků. Takto bychom se chtěli prezentovat i nadále a vše vyladit do play-off," uvedl trenér Adam Konvalinka, jenž však zároveň zdůraznil: "Musíme se vyvarovat výpadků, které jsme měli v poslední čtvrtině s Kolínem i předtím s Opavou, kdy jsme vypadli z role a soupeře jsme nechali na hřišti samotného."

Stejně jako Beksa uspělo v minulém kole i Brno. Taženo produktivním zahraničním duem Georgiev-Blake nasypalo druhé Opavě 90 bodů, zvítězilo 90:74 (nejvíce bodů Brna: Georgiev 18, Blake 17, Krakovič 13, Nečas 10, Půlpán 9...) a vylepšilo svou bilanci výher a porážek na 16/14.

"Domácí mají silný tým. Jejich hra je hodně založená na fyzičnosti a na tom, že mají několik velmi dobrých střelců z dálky," upozornil T. J. Dunans na velmi dobré tříbodové střelce Radka Farského (úspěšnost trojek 38,4% - 61/159), Richarda Bálinta (38,9% - 44/113) či sedmnáctiletého Jakuba Nečase, jenž v posledních pěti zápasech nadstavby proměnil 9 z třinácti tříbodových střel! "My se ale nechceme soustředit na soupeře, v maximální míře se musíme soustředit sami na sebe, na náš vlastní výkon. Budeme se snažit prosadit našimi silnými stránkami," dodal T. J. Dunans.

Kromě výše zmíněných zahraničních akvizic Aleksandara Georgieva (průměr 10,3 bodu na zápas) s Javionem Blakem (10,4 bodu) patří mezi osové muže brněnského týmu rozehrávač Viktor Půlpán (10,9 bodu + 5,9 asistence), křídelník Radek Farský (11,5 bodu) a podkošoví hráči Šimon Puršl (13,2 bodu + 9 doskoků) s Jakubem Krakovičem (8,9 bodu).

Jaké faktory budou z našeho pohledu klíčové pro příznivý průběh i výsledek nedělního zápasu? "V Brně to bude o doskoku a kvalitní obraně. Doufám, že zlepšíme i úspěšnost střelby hlavně z dlouhé vzdálenosti, protože tam nám trošku vyschnul prach," odpověděl Adam Konvalinka, jenž očekává zajímavé utkání. "Soupeř hraje v mladší sestavě, což nahrává atraktivnímu a rychlému basketbalu. Pro nás je to další kvalitní utkání coby příprava na play-off," uzavřel pardubický kouč.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti