Upravit stránku
27. 02. 2024

A1: Beksa vs. Ústí n. L.


O první domácí vítězství v nadstavbové části Kooperativa NBL bude Beksa usilovat ve středečním duelu s ústeckou SLUNETOU.

5. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (13/13) vs. SLUNETA Ústí n. L. (17/8)
středa 28. 2. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Vrátit se po dvouapůltýdenní zápasové pauze tak, jak skončili před jejím začátkem, tedy vítězně.

Právě to si přejí pardubičtí basketbalisté před nadcházejícím pátým dílem nadstavbové části Kooperativa NBL, v němž vyzvou třetí tým průběžné tabulky Ústí nad Labem. V posledním utkání před nezvykle dlouhou přestávkou, jíž vyplnil finálový turnaj Česko-Slovenského poháru a následně reprezentační okno, jsme přesvědčivě zvítězili v Kolíně, ovšem předtím jsme ztratili dva domácí zápasy po sobě. Podlehli jsme jak Brnu, tak Opavě, pročež kapitán Kamil Švrdlík zdůrazňuje: "Pokud se chceme posunout na vyšší příčky, domácí zápasy už nesmíme ztrácet!"

SLUNETA zatím prožívá parádní sezonu. Poté, co zvládla prestižní derby s Děčínem, odskočila čtvrtému ARMEXu na rozdíl 3 výher a neúnavně nahání druhou Opavu, za níž momentálně zaostává o jediné vítězství! V nadstavbové části ústečtí basketbalisté stoprocentně využili výhody domácího prostředí a vyhráli všechna tři dosavadní utkání (duel v Nymburku byl odložen), když postupně skolili Brno, USK Praha a již zmíněný Děčín. Největší ofenzívní sílu našeho soupeře představuje hvězdná rozehrávačske dvojice Ty Nichols-Lamb Autrey: první jmenovaný průměrně zapisuje 21,7 bodu + 5,4 asistence, druhý 15,7 bodu + 5,7 asistence!

Nedávno se do týmu vrátil jejich krajan, křídelník Kristopher Martin (v úvodním zápase po svém návratu se hned blýskl 15 body), do základní osy dále patří rozehrávač Martin Nábělek (6,3 bodu), křídelník Johan Haiblík (5 bodů) a zkušená podkošová dvojice Ladislav Pecka (15,3 bodu + 8 doskoků) a Delvon Johnson (7,3 + 6,2 doskoku).

Jak je na tom v současné době Beksa?:

"V předchozích dvou týdnech jsme hodně trénovali. Snažili jsme se pracovat na detailech a ostraňovat chyby, které jsme dělali v posledních zápasech před pauzou," předeslal trenér Vanja Miljković. "S určitými věcmi jsem spokojený, na druhou stranu nám kvůli zdravotním problémům chyběli a chybějí někteří hráči, což nás pochopitelně trochu limituje," poukázal především na absence zraněných Davida Pekárka a Kamerona Chatmana, kteří proti severočeskému favoritovi bohužel nenastoupí.

"Utkání, které je před námi, pro nás představuje velkou výzvu. Očekáváme velmi těžký zápas, protože budeme hrát proti týmu, který je v tabulce na 3. pozici. Ústí má ve svém středu 5 nesmírně kvalitních Američanů a několik velmi dobrých českých hráčů, takže jsme si plně vědomi toho, o jak náročné utkání půjde. I tak se samozřejmě budeme snažit vyhrát. Úspěšný výsledek by nám pomohl v upevnění naší pozice v tabulce. Řekl bych, že to bude hodně o bojovnosti, o tom, abychom hned od začátku nastoupili plně koncentrovaní a odhodlaní udělat maximum pro vítězství," odhodlaně dodal Vanja Miljković.

“Domácí zápasy už nesmíme ztrácet,”
zdůrazňuje pivot Kamil Švrdlík

Kamile, zápasová pauza trvala nezvykle dlouho. Jak jsme ji využili?
"Je pravda, že to bylo nezvyklé. Kvůli tomu, že jsme se neprobojovali do FINAL-8 Česko-Slovenského poháru, pro nás trvala 2,5 týdne. My jsme se hlavně snažili vylepšit naši obranu. Pracovali jsme na věcech, na které v běžném zápasovém režimu není tolik času a které nám v poslední době začaly trošku scházet, jako nějaké výpomoci a celkově organizace obrany. Tohle bylo hlavní téma uplynulých dvou týdnů. Doufám, že se to pozitivně projeví v našich výkonech a budeme schopni to uplatnit v praxi hned od nejbližšího zápasu."

Náš středeční soupeř prožívá výtečnou sezonu. Co bude z našeho pohledu zásadní, abychom  dokázali Ústí porazit?
"Souhlasím, že Ústí hraje v letošní sezoně dobře. První domácí zápas jsme s nimi prohráli, což jim samozřejmě budeme chtít vrátit, protože nechceme doma prohrát dvakrát se stejným soupeřeml Víme, že spoléhají především na individuální kvalitu svých zahraničních hráčů. O to týmověji musíme hrát, hlavně na obranné polovině hřiště, kde se budeme snažit soustředit na jejich silné stránky a hrát co nejvíce spolu, abychom jednotlivé situace neřešili jen 1 na 1. Věřím, že jako tým jsme schopni Ústí porazit. To same platí také pro útočnou fázi, kde je potřeba co nejlépe sdílet míč."

V domácí hale jsme prohráli poslední dvě ligová utkání. Pokud se chceme v tabulce skupiny A1 posouvat výš, je třeba nedopustit další domácí zaváhání, byť proti nám stojí sebekvalitnější protivník, souhlasíš?
"Jednoznačně ano. Já osobně jsem předpokládal, že v nadstavbě budeme vyhrávat hlavně doma, ale už dvakrát se nám to nepodařilo. Sice jsme to vylepšili dvěma výhrami venku, ale pokud se chceme posunout na vyšší příčky, domácí zápasy už nesmíme ztrácet. Každý tým se snaží především uhájit svoji palubovku, i pro nás to musí být gró. V nabitém březnovém programu, který nás čeká, to bude o to důležitější. Kdybychom i dál ztráceli doma, tak se nikam neposuneme."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti