Upravit stránku
05. 04. 2023

A1: Beksa vs. Ostrava


Natáhnout svoji vítěznou šňůru na číslo 4, a výrazně se tak přiblížit čtvrtému místu po dlouhodobé části NBL. Tak zní cíl pardubických basketbalistů před středečním domácím zápasem s Ostravou.

DOHRÁVKA 1. KOLA NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (19/14) vs. NH Ostrava (16/17)
středa 5. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Tři výhry v řadě už nasbírali pardubičtí basketbalisté ve finiši nadstavbové části Kooperativa NBL.

Velmi rázně tak utnuli předchozí pětizápasovou šňůru porážek a výrazně si polepšili v honbě za konečným 4. místem. V čem nastal největší progres v naší hře? "Znovu bráníme tak, jak jsme bránili v předcházející fázi sezony. Z toho vyplývá i to, že hráči mají více sebevědomí v útoku a střílí s o dost vyšší úspěšností," odpověděl trenér Dino Repeša.

Po Ústí n. L. (venku), Opavě a Brnu (oba doma) se Beksa pokusí skolit i Ostravu, která je čerstvým přemožitelem úřadujících český šampiónů: o víkendu doma srazila Nymburk zcela přesvědčivě 94:76 (nejvíce bodů Ostravy: Morgan 31, Mathon 22, Majerčák 18, Svoboda 6, Snopek 6...). "V české lize působím pět let a toto je nejsilnější Ostrava, jakou znám,” ocenil pardubický kouč dosavadní ostravské výkony.

Naprosto stěžejními muži jsou zahraniční posily. Kvintet Malik Morgan (průměr 17,3 bodu)-Alexandar Radukič (16,8 bodu + 8,1 doskoku)-Sukhmail Mathon (15,5 bodu + 8,4 doskoku)-Matej Majerčák (11,7 bodu)-Oleksandr Belikov (9,5 bodu) se společně skládá na 71 bodů!!! 

"Mají velmi kvalitní zahraniční hráče plus několik dobrých českých hráčů. V Ostravě jsme dvakrát prohráli, ale doma dvakrát vyhráli, a vyhrát chceme i potřetí," burcuje Dino Repeša. "Určitě to nebude jednoduché, protože Ostrava je velmi talentovaným týmem," pokračuje jedním dechem. Případným čtvrtým vítězstvím v řadě by se Beksa hodně přiblížila kýžené čtvrté pozici. "Zkusíme vyhrát každý zápas, který nás čeká, ale zároveň se soustředíme vždy jen na ten nejbližší. Nedíváme se na výsledky ostatních týmů, koncentrujeme se pouze na sebe," zdůraznil Dino Repeša.

Partnerem utkání je společnost sanaplasma

Sanaplasma je součástí společnosti Takeda a zaměřuje se na oblast krevní plazmy, na její odběr, ale také na její zpracování a výrobu léků. Hlavním cílem společnosti je pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují. Existuje totiž velké množství lidí, pro které jsou léky vyrobené z krevní plazmy životně důležité, a jejich počet navíc stále narůstá. Sanaplasma se v Česku těší značné přízni a důvěře dárců už 16 let a i vy se můžete stát jedním z nich.

Pardubické centrum najdete v obchodním centru Pyramida ve 4. patře nad obchodem C&A a Fitness Suncity. Pokud se rozhodnete pomáhat společně s BK KVIS Pardubice, stačí se při registraci v sanaplasmě přihlásit jako fanoušek klubu. Za každý odběr získáte náhradu ve výši 850 Kč, ale je možné darovat i bezpříspěvkově a využít slevu na dani. Objednávat se můžete na webu sanaplasma.cz.

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: soutěž o hlavní cenu od spol. sanaplasma: dárkový voucher na nákup v prodejně Hudysport Pardubice v hodnotě 2500 Kč

"Pro udržení 4. místa uděláme maximum," říká kapitán Kamil Švrdlík

Kamile, tři dobré výkony, tři výhry. Podepsalo se to příznivě na atmosféře v týmu?
"V době, kdy jsme pětkrát za sebou prohráli, byla nálada samozřejmě horší než teď, po třech výhrách. Všichni ale víme, že takhle potřebujeme pokračovat i dál a chceme navázat dalším vítězstvím proti Ostravě. Rozhodně si nechceme pokazit předcházející dobré výsledky."

Ač to tak nedávno nevypadalo, momentálně máme 4. místo zcela ve svých rukou. Je pro celý tým velkou motivací jej uhájit a začínat play-off na domácí palubovce?
"Určitě ano! Ještě nedávno jsme o tom ani nepřemýšleli, hlavní bylo, abychom se vyhnuli předkolu, což se nám podařilo. Teď je naší motivací být čtvrtí - když už se nemůžeme posunout v tabulce výš, v každém případě uděláme maximum pro udržení čtvrtého místa."

Předcházející vzájemné zápasy s Ostravou vyzněly pokaždé poměrně jednoznačně pro domácí tým. Jak bys charakterizoval našeho středečního soupeře?
"Po dlouhé době je to Ostrava, která má v lize nějaký zvuk, protože spoustu let předtím končila dole, hluboko v poli poražených. V této sezoně hrají dobře. Podařilo se jim přivést kvalitní cizince, jejichž individuální výkony mají zásadní vliv na výsledky. My budeme chtít navázat na domácí zápasy s nimi, v nichž jsme byli agresivnějším týmem a zvítězili."

Klíčovými muži Ostravy jsou podkošoví hráči Radukič s Mathonem, kteří patří k nejužitečnějším hráčům celé ligy. V čem především vynikají?
"Hodně se spoléhají na útočný doskok, což pro nás, podkošové hráče, bude velká výzva, abychom je dobře odstavovali a nedávali jim další šance skórovat. Asi se nějakým způsobem prosadí, protože Ostrava patří mezi týmy, které to hodně hrají přes podkošové hráče, takže úplně na nulu je asi nezabrzdíme, ale půjde o to je co nejvíce eliminovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti