Upravit stránku
02. 04. 2021

A1: Beksa vs. Opava


Pokusit se navázat na středeční úspěšný výsledek z Prahy a skolit i druhou Opavu. S tímto cílem půjdou pardubičtí basketbalisté do sobotního utkání, které začne netradičně již ve 14 hodin.

10. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (12/15) vs. BK Opava (18/8)
sobota 3. 4. ve 14 hodin | Sportovní hala Dašická

Po dlouhé pauze - třítýdenní zápasové a dvoutýdenní tréninkové - se pardubickému týmu návrat na ligové palubovky vydařil. Středeční vyrovnaný zápas v Praze jsme překlopili na svou stranu ve třetí čtvrtině a v koncovce jsme uhájili pětibodové vítězství.

Co to znamená pro další vývoj nadstavbové části NBL?

Jednak jsme posílili týmové sebevědomí, což se před blížícím se play-off nepochybně velmi hodí, druhak jsme udrželi naději na tabulkový posun výše: na šestém místě nyní máme dvoubodovou ztrátu na páté Brno, přičemž jsme odehráli o jedno utkání méně. "V první řadě je potřeba říct, že se budeme spoléhat na to, jak budeme hrát my, protože je to pro nás super příprava na play-off. Samozřejmě ale také pořád vidíme možnost posunout se v tabulce výš a skončit na 5. místě, takže nás čeká další velmi důležité utkání," předeslal trenér Adam Konvalinka.

Slezané dosud odehráli ve skupině A1 čtyři utkání: Brnu podlehli 99:101, z Prahy si odvezli vítězství 75:60, s Nymburkem prohráli 74:99 a naposledy neuspěli v Kolíně, kde 10. března domácí Geosan triumfoval 85:68. Klíčovým hráčem hostů je reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina (průměry 21,3 bodu + 8,5 asistence, trojky 32% - 63/197), mezi další osové muže se řadí Martin Gniadek (13,6 bodu, trojky 45,4% - 49/108), Filip Zbránek (10,9 bodu), Jan Švandrlík (10,7 bodu, trojky 35,3% - 55/156), Jakub Slavík (9,9 bodu) a Luděk Jurečka (9,7 bodu, trojky 39,4% - 54/137).

Na začátku nadstavby Slezané přivedli velmi zvučnou posilu. "Nedávno příchozí Petr Bohačík jistě zvedne kvalitu v podkošovém prostoru, pomůže jim nějakými doskoky," zmínil pardubický kouč zkušeného podkošového hráče, jenž ve dvou zápasech po svém příchodu z Ostravy nastřádal celkem 25 bodů a 15 doskoků. Jaké faktory budou klíčové pro příznivý vývoj utkání i konečný výsledek? "V zápasech proti Opavě se vždycky zmiňuje doskok, protože oni chodí rádi a hodně útočně doskakovat. Také je potřeba uhlídat jejich střelce, skoro všichni hráči rádi zakončují trojkovou střelou," odpověděl Adam Konvalinka.

Jeho tým první utkání po karanténě zvládl. V čem by se měl náš výkon s přibývajícími zápasy  postupně zlepšovat?

"Hodně pracujeme na obraně. V současné době máme sadu zápasů, kdy hrajeme vždycky proti silnému rozehrávači, ať to byl Ondřej Sehnal v USK Praha, nebo teď Jakub Šiřina z Opavy, pak nás čeká Kolín s Adamem Čížem, takže na to se hodně zaměřujeme. Myslím si, že na USK se nám nějaké věci zčásti dařily, teď se to zase budeme snažit posunout," věří trenér Beksy v kvalifní defenzivní fázi.

Koučova slova potvrdil i Jakub Merešš. "I proti Opavě bude hodně důležité, abychom navázali na dobré věci z haly USK, hlavně co se týče obranné fáze: dobře jsme si pomáhali, nedovolili jsme soupeři dávat lehké koše. To bude cesta i v sobotu. Musíme nastoupit maximálně koncentrovaní, hrát tvrdě a jako jeden celek v obraně, z čehož bychom určitě těžili i v útoku," podotkl slovenský pivot.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti