Upravit stránku
23. 03. 2024

A1: Beksa vs. Nymburk


V nedělním podvečeru na basketbal? Ano! Pardubičtí basketbalisté vyzvou v atraktivní dohrávce 7. kola nadstavby Nymburk, aktuálního lídra tabulky Kooperativa NBL.

DOHRÁVKA 7. KOLA NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (18/14) vs. ERA Basketball Nymburk (24/6)
neděle 24. 3. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Dvakrát v letošní sezoně pardubičtí basketbalisté natáhli svoji vítěznou sérii na úctyhodných 6 utkání, sedmou výhru v řadě už však ani v jednom případě nepřidali. Ve středu nám ji překvapivě sebral Kolín, s nímž jsme v aktuálním ročníku Kooperativa NBL prohráli vůbec poprvé. "Prohra s Kolínem nás pochopitelně velice mrzela, ale od 30. prosince jsme vyhráli 12 ze 14 zápasů, což je výborné," předeslal trenér Vanja Miljković. "I mnohem lepším a zkušenějším týmům, než jakým jsme my, se stává, že přijde fatální porážka. Ano, může se zdát, že jsme prohráli s nejhorším týmem skupiny A1, ale je potřeba říci, že Kolín hrál opravdu dobře. Jsem opravdu pyšný zejména na naše mladší hráče, na nichž nyní leží velká odpovědnost, jak vše zvládají," řekl dále kouč Beksy.

Záhy už se jeho pozornost stočila k nedělnímu střetu s lídrem tabulky. "Nymburk je určitě nejlepším týmem ligy. Svoji kvalitu prokazovali i v zápasech FIBA Europe Cupu. Do utkání půjdeme s respektem, na druhou stranu nepochybuji o tom, že hráči budou mít velkou touhu a motivaci uspět, už proto, že právě Nymburk je jediným týmem, který jsme v letošní sezoně zatím neporazili." Bodovým lídrem hostů je americký rozehrávač Jitaurious Gordon (průměr 13,8 bodu), následován v únoru přišedším krajanem Mylesem Stephensem (ve všech 6 dosud odehraných duelech nasbíral dvouciferný počet bodů a průměrně střádá 13,2 bodu + 6,5 doskoku).

Český reprezentant Jaromír Bohačík zapisuje 12,9 bodu, pravidelně se prosazují i další americké akvizice Sukhmail Mathon (10,7 bodu + 7,7 doskoku) a Nakye Sanders (ve 4 odehraných zápasech 9,5 bodu + 7,5 doskoku). "Náš největší problém je momentálně v tom, že nemáme dostatek hráčů. Vždycky se někdo vrátí, ale jiný hráč se zraní a vypadne, nebo ti, kteří se vracejí po delší době, se teprve dostávají do optimální herní formy, takže se trochu točíme v kruhu," zmínil Vanja Miljković přetrvávající zdravotní potíže několika hráčů. V minulém kole naskočil do hry po dlouhých 6 týdnech uzdravený křídelník David Pekarek, ovšem kromě dlouhodobě zraněného rozehrávače Tomáše Vyorala scházel i nově zraněný pivot Tyere Marshall. "Oproti středečnímu utkání potřebujeme, abychom v neděli hráli s mnohem větší energií, s větší agresivitou, abychom na hřišti ukázali víc emocí. To nám scházelo, ale pokud se v tom zlepšíme, věřím, že můžeme Nymburk porazit," dodal trenér Pardubic.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: taneční skupina PM Stars Pardubice (dívky 11 - 13 let), divácká soutěž o poukaz v hodnotě 1000 Kč do prodejny Intersport

“Musíme dát do hry více energie a emocí,” burcuje rozehrávač Adam Lukeš

Adame, během pětí dní nás čeká druhé domácí utkání v řadě. Středeční duel s Kolínem nám hrubě nevyšel, tentokrát nás čeká ještě o poznání kvalitnější protivník. Co všechno musíme zlepšit směrem k tomuto jistě velice náročnému zápasu?
"Samozřejmě si plně uvědomujeme kvality nymburského týmu. Ne že bychom měli středu úplně hodit za hlavu, spíš se z tohoto zápasu potřebujeme poučit, protože nám bohužel vůbec nevyšel. Hráli jsme bez energie, bez emocí, bylo to takové nemastné-neslané. V předcházejících zápasech, které se nám naopak vydařily, jsme hráli mnohem týmověji a k tomu se v neděli budeme chtít vrátit. Věřím, že když to dodržíme, může to být velice zajímavé utkání."

Nymburk je jediným týmem, který jsme v probíhající sezóně dosud neporazili. Zvyšuje to naši motivaci uspět?
"Ano, je to tak. I kouč Vanja Miljković zmiňoval právě tohle hned po středečním utkání s Kolínem."

Jaké faktory bys označil za klíčové, abychom pozvedli náš výkon na vyšší úroveň a díky tomu měli reálnou šanci lídra tabulky porazit?
"V první řadě bojovnost, agresivitu, samozřejmě i obranu. Od Kolína jsme inkasovali 85 bodů, což rozhodně není číslo, s jakým chceme hrát. V několika předchozích zápasech jsme dokázali, že umíme soupeře stlačit na mnohem nižší počet bodů a k tomu se musíme vrátit! Myslím si, že když začneme od co nejlepší obrany a budeme v ní dostatečně agresivní, tak se to pak pozitivně odrazí i na naší hře v útoku."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti