Upravit stránku
11. 04. 2023

A1: Beksa vs. Nymburk


Dlouhodobá část Kooperativa NBL jde do finiše. Beksa vyzve ve středečním posledním kole nadstavbové části lepšící se Nymburk, který již má jistotu, že půjde do play-off z prvního místa.

14. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (20/15) vs. ERA Basketball Nymburk (25/10)
středa 12. 4. v 18:00 | Sportovní hala Dašická

Jednu jistotu už máme i my: víme, že ve čtvrtfinále play-off narazíme na Ústí nad Labem.

Otázka, nikoliv nepodstatná, však zní, kdo bude mít v úvodu série (a případně také na jejím konci) výhodu domácího prostředí?

Odpověď dá až poslední kolo nadstavbové části. Pardubičtí i ústečtí basketbalisté (čeká je duel v Brně) do něj vstupují s naprosto shodnou bilancí výher a porážek 20/15, leč trumfové eso v podobě lepší vzájemné bilance třímá v rukou Beksa. Počty jsou tedy jednoduché: porazíme-li (již podruhé v sezoně) Nymburk, nemusíme se ohlížet na výsledek SLUNETY a do play-off půjdeme ze 4. místa, naopak v případě našeho zaváhání musíme doufat v porážku ústeckého týmu. "Máme 40 minut na to, abychom uhájili 4. místo, které je pro nás velmi důležité. Máme obrovskou motivaci," burcuje trenér Dino Repeša.

Co řekl na adresu nymburského týmu? "Před časem byli nějací jeho hráči z formy, ale nyní hrají velmi dobře, tým navíc posílil rozehrávač Evan Gilyard," upozornil na nedávno přišedšího amerického point guarda, jenž v šesti dosud odehraných zápasech zapisoval průměrně 10,7 bodu. K dalším osovým mužům patří reprezentační rozehrávač Ondřej Sehnal (8,9 bodu + 6,9 asistence), křídelníci Eric Lockett (11,7 bodu), Lukáš Palyza (9,4 bodu) a Martin Kříž (8 bodů) a podkošoví hráči Junathaen Watson (10 bodů), James Boeheim (9,4 bodu), Petr Benda (7,3 bodu) a Luboš Kovář (6,3 bodu).

V minulém kole nymburští basketbalisté poprvé v letošní sezoně porazili Kolín, po kontrolovaném průběhu brali přesvědčivou výhru 101:82 (nejvíce bodů Nymburku: Lockett 18, Boeheim 14, Rylich 14, Watson 12, Sehnal 9, Gilyard 9, Palyza 9, Benda 8...).

"Momentálně je Nymburk zase nejlepším týmem v lize, takže musíme podat velmi kvalitní výkon po celých 40 minut, abychom měli šanci na vítězství," zdůraznil Dino Repeša, jemuž i nadále bude scházet rehabilitující rozehrávač Petr Šafarčík, naopak domácí premiéra čeká novou posilu DeMarca Dickersona, jenž se o víkendu uvedl v Děčíně velmi solidním výkonem, okořeněným 16 body a 5 asistencemi. "Všechna tři předchozí vzájemná utkání byla velmi vyrovnaná a myslím, že i tentokrát to bude stejné. Věřím, že bude plná hala a fanoušci nám pomohou k zisku důležité výhry," věří kouč Beksy v neutuchající podporu z hlediště.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: Pohybové studio Hroch
  • divácká soutěž o voucher na Stezku korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních od Hitradia Černá Hora

"Chceme se dobře naladit na play-off," říká rozehrávač Matěj Burda

Matěji, jak vy, hráči, vnímáte důležitost uhájení čtvrté příčky před dotírajícím Ústím n. L.? Zvyšuje naši motivaci do středečního utkání fakt, že máme vše ve svých rukou a můžeme si výhodnější pozici pro play-off uhrát sami, bez ohledu na výsledek SLUNETY v Brně?
"Všichni si ještě dobře pamatujeme z loňské sezony, jak důležité je mít v play-off výhodu domácího prostředí, protože nad Brnem jsme ve čtvrtfinálové sérii vyhráli všechny tři domácí zápasy, ale stejně tak Brno pokaždé uspělo doma, tím pádem jsme sérii prohráli 3 - 4. Chceme začínat play-off doma, takže naše motivace do středečního zápasu je skutečně velká."

Dlouhodobou část Kooperativa NBL uzavřeme domácím zápasem s Nymburkem, který se znovu vrátil na první příčku. Co bývá v duelech s úřadujícími českými šampióny zásadní pro úspěšný výsledek?
"Abychom mohli uspět v zápase s Nymburkem, je naprosto nezbytné zastavit jeho rychlý protiútok. Klíčový faktor to byl i minule proti Děčínu, kdy se nám to bohužel nepodařilo a dostali jsme z protiútoků 28 bodů. Důležité je i snížit počet ztrát míče. Pokud tyto dva aspekty zlepšíme, tak věřím, že můžeme Nymburk porazit."

Bereme utkání s lídrem tabulky i jako vítaný herní test před blížícím se play-off?
"Je pravda, že jde o poslední test před začátkem play-off, takže všichni budeme chtít odehrát dobrý zápas, abychom se dobře naladili. Zároveň je to poslední možnost lépe začlenit našeho nového rozehrávače DeMarca Dickersona, který je s námi teprve několik dní. Je potřeba se co nejvíce sehrát, abychom v následném play-off podávali co nejlepší výkony."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti