Upravit stránku
02. 03. 2022

A1: Beksa vs. Královští sokoli


Dvě derby už spolu odehráli v letošní sezoně basketbalisté Pardubic a Královských sokolů, přičemž z výhry se pokaždé radoval hostující tým. A právě to Beksa bude chtít ve své hale porušit.

7. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Pardubice (15/13) vs. Královští sokoli (13/14)
čtvrtek 3. 3. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Třemi zápasy v šesti dnech se Beksa vrací do zápasového rytmu po únorové reprezentační přestávce. Hned první březnový den byl ve znamení klíčového čtvrtfinálového utkání Českého poháru, v němž jsme si poradili s houževnatým USK Praha 84:78 a zajistili si tak postup do FINAL 4. "A na tenhle zápas budeme chtít navázat. Chceme ukázat, že jsme si postup zasloužili naší hrou," odhodlaně říká rozehrávač Michal Svoboda před prestižním derby s Královskými sokoly.

Mezi oběma zmíněnými duely měli pardubičtí basketbalisté jediný den na regeneraci a na přípravu. "Všechny hradecké hráče ale známe dostatečně dobře na to, abychom se na ně dokázali i za tak krátký čas připravit," míní Michal Svoboda. Pohled na průběžnou tabulku skupiny A1 je dostatečně výmluvný, důležitost derby není třeba nijak zvlášť zdůrazňovat: Beksa je momentálně čtvrtá s bilancí výher a porážek 15/13, Královští sokoli odehráli o jedno utkání méně a dělí se s Kolínem o 6.-7. místo s bilancí 13/14. "Víme, že je to pro nás hodně důležitý zápas, abychom si před nimi vytvořili nějaký náskok. Navíc je to derby, takže rozhodně chceme vyhrát!"
V základní fázi nejprve Beksa uspěla v Hradci Králové (92:96, nejvíce bodů: Pešakovič 21, Sedmák 15, Pavlovič 14, Vujovič 12, Škranc 10… - Pekárek 19, Šafarčík 18, Vyoral 14, Švrdlík 14, Henry 14…), leč v pardubické odvetě zvítězil soupeř (82:85, nejvíce bodů: Walton 22, Šafarčík 20, Vyoral 16, Švrdlík 10… - Pavlovič 17, Pešakovič 15, Škranc 15, Sedmák 12…). "Musíme se zaměřit hlavně na Pedu Stamenkoviče, který skvěle tvoří hru. Je první v asistencích v celé lize, jedná se o hlavní motor hradeckého týmu," jmenoval Michal Svoboda klíčového muže hostů, jenž v průměru střádá 7,6 bodu a 8 asistencí na zápas. "Samozřejmě víme, že mají i další skvělé střelce: Davida Škrance, Ondřeje Peterku, Oziho Pavloviče… Věřím, že tenhle zápas zvládneme a podruhé už u nás nevyhrají," doplnil Michal Svoboda.

Nepodlehněme jejich tempu, říká asistent trenéra Adam Konvalinka

Prvním ligovým soupeřem po reprezentační pauze nám budou Královští sokoli. Jaká je podle vás hlavní charakteristika tohoto týmu?
"Mají hodně zkušené družstvo. Během sezony měli nějaké zápasové výpadky, například zápas v Opavě nechci říct, že úplně odevzdali, ale zabalili ho dřív, než asi bylo zdrávo, ale celkově se jedná o velmi zkušený a kvalitní tým. Opírají se o zkušenou základní osu, kterou tvoří Peda Stamenkovič, Nikola Pešakovič, Ozren Pavlovič a Peter Sedmák, doplněnou o další zkušené hráče Ondřeje Peterku či Davida Škrance. Zkušeností mají opravdu na rozdávání, navíc po reprezentační přestávce budou dostatečně odpočatí, takže očekáváme, že budou hodně nepříjemní."

Obě derby v základní části ovládl hostující tým. Co to znamená z pohledu obou soupeřů?
"Myslím si, že pro Hradec to může být motivace navíc, že už tady dokázal vyhrát, ale pro nás je to  z pohledu motivace úplně stejné. Rozhodně nikdo z nás nebude chtít dopustit, aby tady vyhráli podruhé!"

Jaké faktory, kromě eliminace klíčových mužů v čele se Stamenkovičem, považujete za klíčové, abychom ostře sledované derby zvládli co možná nejlépe?
"V první řadě nepodlehnout jejich tempu, jako jsme v první půli pohárového čtvrtfinále podlehli tempu USK Praha. Měli bychom si hrát to svoje, tedy dostatečně agresivně a tvrdě, což hradeckým hráčům moc nevoní, a využít toho v náš prospěch."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti