Upravit stránku
27. 02. 2023

A1: Beksa vs. Kolín


S přáním navázat na kvalitní výkony, jimiž se prezentovali před reprezentační přestávkou, půjdou pardubičtí basketbalisté do středeční dohrávky 2. kola nadstavbové části NBL, v níž vyzveme Kolín.

DOHRÁVKA 2. KOLA NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (15/9) vs. BC Geosan Kolín (12/12)
středa 1. 3. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Dva zápasy, dvě vítězství. Beksa si zatím drží v nadstavbové části NBL stoprocentní úspěšnost.

Nejprve poslala do historie jedenáctizápasovou vítěznou šňůru ústecké SLUNETY, poté už podruhé v sezoně přivezla nesmírně cennou výhru z Opavy! Záhy přišla týden a půl dlouhá reprezentační přestávka, kterou jsme využili jak k odpočinku - hráči dostali 3 dny volna -, tak k tréninku. "Trénovali jsme dobře, kluci měli obrovskou energii. S uplynulým týdnem jsem velmi spokojený," konstatoval trenér Dino Repeša, jemuž však kazí pozitivní dojem zdravotní problémy několika hráčů. "Bohužel jsme nebyli kompletní, chyběli nám nějací klíčoví hráči. Doufám, že se brzy vrátí na hřiště," přeje si. Mimo hru i nadále zůstává zraněný křídelník David Pekárek, otazník visí i nad startem rozehrávače Petra Šafarčíka, jenž se zranil při utkání národního týmu.

Primární cíl pro nejbližší zápas je však jasný.

"Určitě chceme pokračovat v kvalitních výkonech, jaké jsme předvedli v posledních dvou vítězných zápasech před reprezentační pauzou. Nikdy ale nevíte, co přijde: mění se hráči, kteří jsou zranění, někdo se vrátí, jiný zase nemůže hrát… Každopádně doufám, že se budeme i nadále držet na pozici, na které momentálně jsme," zmínil kouč Beksy aktuální sdílenou 3. příčku v tabulce skupiny A1 (shodnou bilanci 15/9 má i čtvrté Ústí nad Labem).

Ofenzívními tahouny Geosanu jsou rozehrávači Adam Číž (průměry 16,2 bodu + 4,4 asistence) s Ondřejem Šiškou (11,5 bodu + 4,7 asistence), křídelníci Filip Novotný (8,7 bodu, trojky 40,3% - 50/124) s Michalem Marešem (8,5 bodu) a podkošoví hráči Jakub Petráš (11,2 bodu + 8,8 doskoku) a Pavol Lošonský (8,9 bodu). Jakou hrou se náš soupeř prezentuje? "Jedná se o tým, který hraje o dost lépe doma než venku, ukazují to i výsledky," předeslal Dino Repeša. "To však nemění vůbec nic na tom, že musíme hrát s maximální koncentrací," zdůraznil. "Musíme se koncentrovat na nás víc než na Kolín, hrát na maximum na obou polovinách hřiště, tak, jak jsme hráli s Ústím n. L. a v Opavě. Věřím, že když budeme hrát na 100%, máme velkou šanci vyhrát," dodal trenér Beksy.

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi 1. a 2. poločasem: ukázkové utkání dívek BK Studánka Pardubice U12
  • ve Fan shopu bude k dispozici oficiální merch Beksy (před zápasem i v jeho průběhu, vč. přestávky)

“Důležitý bude náš vstup do zápasu,” míní pivot Kamil Švrdlík

Kamile, před reprezentační přestávkou jsme dvakrát vyhráli, a to po velice kvalitních výkonech. Je pro nás velkou výzvou, abychom na ně dokázali navázat i po repre-pauze?
"Samozřejmě ano! Uvědomujeme si, že ve vyrovnané skupině A1 je důležitá každá výhra, takže potřebujeme vyhrávat, což platí především pro domácí zápasy. A navíc teď, s Kolínem, kterému máme co oplácet, ať už za vyřazení v Českém poháru, nebo za povánoční porážku u nich. Opakuji, že každá výhra se počítá a obzvlášť doma musíme vyhrávat, abychom se dokázali udržet před play-off na co nejlepší pozici."

Kolínu se v lize nedaří, prohrál už pětkrát za sebou. Mezitím jsme však právě v Kolíně neuspěli ve čtvrtfinále Českého poháru, je to pro nás zdvižený prst?
"Hráli jsme s nimi už třikrát a vyhráli jsme jenom jediný domácí zápas. Samozřejmě víme, v čem jsou dobří. To, že hrají lépe doma, je fakt, ale rozhodně se na to nemůžeme spoléhat. Uděláme maximum, abychom zúročili více než týdenní přípravu a v tomto utkání zvítězili."

Jak jsi zmínil, s Kolínem už jsme odehráli tři zápasy. Čím jsou vzájemné duely specifické?
"Řekl bych, že velkou vyrovnaností. Poslední zápas to sice nepotvrdil, ale většinou to tak bývá, spousta zápasů se rozhodovala až v koncovkách. Oba týmy už se znají, předloni jsme se potkali i v play-off. Hodně to bývá o nás: pokud vstoupíme do utkání s Kolínem dobře, jsme schopni ho přehrát, ale pokud ne a dáme jim "čuchnout", dostanou se do pohody, začnou proměňovat střely a máme velký problém, protože svojí zkušeností takové zápasy dokážou zvládnout."

Cesta k zisku třetí výhry v nadstavbě tedy povede přes zodpovědný start?
"Bude to hodně o našem vstupu do zápasu, o tom, jaké tempo nastavíme, o naší agresivitě. Nesmí dojít k tomu, že to soupeři budou mít jednoduché, že si Adam Číž bude jednoduše střílet za clonou atd. Musíme jim to co nejvíce ztížit.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti