Upravit stránku
07. 03. 2023

A1: Beksa vs. Děčín


Velmi důležité utkání mají před sebou pardubičtí basketbalisté. Před blížící se čtyřzápasovou šňůrou na soupeřových palubovkách vyzvou ve své hale Děčín, s nímž oba dva zápasy v základní části prohráli.

6. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (16/10) vs. BK ARMEX Děčín (17/10)
středa 8. 3. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Je nasnadě, že před nesmírně náročnou venkovní misí (Beksa se postupně vydá do Nymburka, Ostravy, Kolína a Ústí n. L.) toužíme před vlastními fanoušky uspět. Tím spíš, když půjde o přímý střet o průběžnou třetí figuru. "Ano, z pohledu průběžného umístění kolem 3.-4. místa je to pro nás jeden z klíčových zápasů," souhlasně přikývl trenér Dino Repeša. Děčín dosud odehrál o jedno utkání více a s bilancí výher a porážek 17/10 nyní figuruje právě na 3. příčce, ovšem uspějeme-li a Válečníky poprvé v letošní sezoně skolíme, na bronzové pozici je vystřídáme. "Očekávám velmi vyrovnané utkání. Doufám, že v něm nebudou nějaké technické chyby nebo vyloučení jako v našem předcházejícím vzájemném zápasu v Pardubicích," připomněl kouč Beksy vyloučení ústředního rozehrávače Tomáše Vyorala, bez nějž jsme nezvládli dramatickou koncovku a prohráli o jediný koš 74:76.

"Děčín má momentálně dobrou formu. Nedávno prošel do FINAL-4 Českého poháru, vyhrál i poslední ligový zápas s Kolínem. V jednom momentu třetí čtvrtiny vedl až o 16 bodů, pak se Kolín vrátil zpátky, ale Děčín ukázal sílu a vyhrál," zmínil Dino Repeša sobotní triumf Válečníků 84:77 (nejvíce bodů Děčína: Walton 21, Pomikálek 14, Svoboda 13, Nichols 12, Josipovič 9, Kroutil 9...). Podle kouče Beksy je pro děčínský tým zcela zásadní, že momentálně hraje v plném složení. "Je pro ně důležité, že hrají všichni. Měli nějaká zranění, jako máme teď my, ale když jsou všichni hráči zdraví, mají velmi dobrý tým," řekl na soupeřovu adresu pardubický trenér, jenž bude i nadále postrádat zraněné osové duo Petr Šafarčík-David Pekárek.

Ofenzivními tahouny ARMEXu v dosavadním průběhu Kooperativa NBL jsou produktivní  američtí rozehrávači Ty Nichols (průměr 17,9 bodu) a Anthony Walton (15,4 bodu + 7 asistencí), dále křídelníci Matěj Svoboda (16 bodů), nedávno uzdravený kapitán Tomáš Pomikálek (13,1 bodu) a Filip Kroutil (7,4 bodu) a podkošoví hráči Dontae Bruner (9,5 bodu + 7,8 doskoku) s Igorem Josipovičem (6,9 bodu). Jaké faktory budou zásadní pro příznivý vývoj i konečný výsledek z pohledu Beksy? "Potřebujeme eliminovat děčínský rychlý protiútok, protože z nich dávají dost bodů, také se musíme vyrovnat se soupeřovou agresivitou na útočném doskoku. Myslím si ale, že hlavním klíčem bude neztrácet tolik míčů jako v Brně," doplnil Dino Repeša.

Srdečně zveme všechny fanoušky do Sportovní haly Dašická.

Vstupenky lze zakoupit online v síti Ticketportal, nebo v den utkání u pokladny ve SH Dašická (hala bude otevřena od 16:30).

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní vystoupení cheerleaders PM Stars Pardubice
  • na facebookovém profilu /BeksaPardubice proběhne tipovací soutěž o hodinky značky Lotus

“Musíme se soupeři vyrovnat v agresivitě,” nabádá rozehrávač Adam Lukeš

Adame, po sérii několika výher jsme naposledy prohráli v Brně o jediný bod, nicméně i s ohledem na okolnosti (absence Petra Šafarčíka a Davida Pekárka) jsme neodehráli špatné utkání, souhlasíš?
"Ano, souhlasím. Řekl bych, že to od nás byl celkově dobrý zápas. Musíme v tom pokračovat i proti Děčínu, zejména pokud jde o hru na obranné polovině hřiště. V Brně jsme bránili opravdu dobře, na tom potom můžeme stavět i v útoku."

S Děčínem jsme oba dva předchozí vzájemné zápasy v základní části prohráli, spolu s Brnem je to jediný tým, který jsme v letošní sezoně neporazili. Zvyšuje to naši motivaci uspět?
"Určitě, jednoznačně to Děčínu budeme chtít vrátit a zvítězit. Navíc hrajeme doma, takže pevně věříme, že naši výborní fanoušci nás podpoří, stejně jako vždycky!"

Děčín se celou sezonu drží v horních patrech tabulky, prokazuje stabilní výkonnost. Jak bys charaktrizoval současný děčínský tým?
"Je pro ně typické, že hrají velice agresivně a také rychle, nemají problém zakončovat své útoky do několika sekund. Je jasné, že v agresivitě na obou polovinách hřiště se soupeři budeme muset minimálně vyrovnat."

Jaké faktory budou klíčové, abychom si došli pro výsledek, jaký chceme, tedy první výhru nad Děčínem v tomto ročníku NBL?
"Určitě potřebujeme hrát naši hru a nenechat soupeře hrát tu jeho. Konkrétněji to znamená, že musíme úspěšně zastavovat rychlou přechodovou fázi Děčína a nutit ho hrát 5 na 5, a na druhé straně si sami v útoku musíme dobře půjčovat míč a vytvářet si dobré střelecké pozice."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti