Upravit stránku
03. 02. 2024

A1: Beksa vs. Brno


První domácí utkání v nadstavbové části Kooperativa NBL odehrajeme netradičně v neděli, kdy ve Sportovní hale Dašická vyzveme v souboji dvou tabulkových sousedů Brno.

2. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (12/11) vs. Basket Brno (12/11)
neděle 4. 2. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Trudná série 6 porážek v řadě, kterou Beksa prožívala mezi 4. listopadem a 10. prosincem, už je definitivně jen neradostnou minulostí. Aktuálně, od 30. prosince, si hráči i fanoušci užívají mnohem příjemnější období, vždyť nedávný velecenný triumf v areně vicemistrovského Děčína byl již šestou ligovou výhrou v řadě!!! "Začátek nadstavby nám vyšel nejlépe, jak jsme si jen mohli přát. Doufám, že z důležitého vítězství na horské děčínské palubovce budeme těžit i v neděli proti Brnu a udržíme si momentum, které už několik týdnů máme," přeje si trenér Vanja Miljković.

Jeho tým, bez zdravotně indisponovaných Jureho Škifiće, Adama Lukeše a Michala Svojanovského, sice nezvládl středeční čtvrtfinále Českého poháru, v němž doma podlehl Olomoucku o 5 bodů. Tenhle zápas už však všichni nechali za sebou a maximálně se koncentrují na pokračování NBL.

S Brnem máme po základní části Kooperativa NBL vyrovnanou bilanci 1 výhry a 1 porážky. "Každý soupeř v této soutěži je velmi kvalitní. Sílu brněnského týmu respektujeme, momentálně prochází velmi slušnou pasáží sezony, kdy dokázal vyhrát několik důležitých zápasů," řekl pardubický kouč na soupeřovu adresu.

"Zároveň jsme si však dokázali, že můžeme úspěšně hrát proti jakémukoliv soupeři. Chceme se soustředit na náš výkon, posouvat dopředu naši hru. Hrajeme doma a jak já, tak hráči vždycky říkáme, že před našimi fanoušky chceme vyhrávat. Pevně věřím, že se nám to podaří i proti Brnu a přidáme další důležité vítězství," doplnil Vanja Miljkovicć.

Brněnský tým má ve svém středu pět hráčů s dvouciferným bodovým průměrem. Týmovým top-skórerem je americký podkošový hráč Gregory Lee (průměr 13,6 bodu), následován rozehrávačem Ondřejem Šiškou (12,7 bodu + 4,7 asistence), litevským pivotem Tomasem Zdanavičiusem (12,4 bodu), ex-pardubickým rozehrávačem Viktorem Půlpánem (10,6 bodu + 5,4 asistence) a dalším americkým podkošovým hráčem Terrellem Brownem-Soaresem (10,5 bodu).

"Současné výsledky bereme s pokorou. Nepolevujeme!" zdůrazňuje Petr Šafarčík

Peco, po trudné sérii šesti ligových porážek v řadě jsme nyní natáhli na stejné číslo naši vítěznou šňůru. Popiš, jak se to projevuje na náladě týmu i mimo kurt?
"Rozdíl je to samozřejmě velký. Nikdo neprohrává rád. I když si člověk říká, že si to nebude přenášet do života mimo halu, tak to prostě nejde. Člověka porážky trápí. Teď je nálada mnohem lepší. Hodně to cítím i sám na sobě, protože já všechno hrozně prožívám, na tréninky se mi momentálně chodí o poznání líp. Všichni si to užíváme, což je znát i v šatně. V žádném případě ale nepolevujeme! Vážíme si toho, bereme současné výsledky s pokorou a doufáme, že to vydrží co nejdéle. Všichni moc dobře víme, kde jsme byli před dvěma měsíci..."

S Brnem máme v letošní sezoně bilanci 1 - 1. Jak bys tento tým charakterizoval?
"Já bych je popsal jako nevyzpytatelný tým, protože oni dokážou porazit Nymburk, ale pak prohrají o 40 bodů s Ústím. Opravdu jde o nevyzpytatelný tým, s jistou nevyrovnaností v útoku, kde je vidět, že systém mají trošku upracovaný, složitý. Zase, jako každý rok, se opírají hlavně o dobrou obranu. Věřím, že na ně máme recept. Oni navíc hrají ve stejné sestavě, v jaké odehráli poslední utkání s námi, naopak náš tým se hodně obměnil, takže pro nás je to určitá výhoda."

Jaké faktory bys označil za klíčové z našeho pohledu?
"Musíme se opírat o to, o co jsme se opírali v posledních zápasech: o obranu. Na našich výsledcích je jasně vidět, že zápasy vyhráváme díky obraně. Není to díky nějakému složitému systému, nebo o do nejmenšího detailu propracované taktice, je to spíš o tom, že všech pět hráčů na hřišti chce. Brání spolu, mluví spolu, jde si za tím. V tom vidím největší rozdíl. A pokud se chceme udržet na vítězné vlně, což chceme, tak musíme pokračovat v téhle obraně. Brno hraje hodně systémové věci, takže ty je potřeba naskautovat a přečít. Dál bude potřeba pohlídat obranný doskok, který jsme také hodně zlepšili. Brno si určitě půjde za útočným doskokem, ale když si ho pohlídáme, tak se sami můžeme dostávat do lehčích střel v útoku, které nám v poslední době hrozně pomáhají. Když to shrnu: hrát pořád se stejným nasazením v obraně, pohlídat si soupeřův útočný doskok a snažit se využít rychlých kontrů dopředu, ať nemusíme neustále hrát do postavené obrany 5 na 5, kterou má Brno dobře propracovanou."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti