Upravit stránku
31. 03. 2023

A1: Beksa vs. Brno


S cílem navázat na poslední dvě vítězná utkání a výhrou se výrazně přiblížit jistotě přímého postupu do play-off, půjdou pardubičtí basketbalisté do sobotního domácího zápasu s druhým Brnem.

12. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (18/14) vs. Basket Brno (23/10)
sobota 1. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Dva týmy Beksa nedokázala v dosavadním průběhu letošní sezony ani jednou porazit: Děčín a… Brno.

S oběma soupeři se ještě utkáme ve finiši nadstavbové části, přičemž Brňané budou naším soupeřem právě tuto sobotu. "Neřekl bych, že fakt, že jsme nad Brnem ještě nevyhráli, bude mít nějaký zásadní vliv na naši motivaci," předeslal asistent trenéra Vanja Miljković. Své myšlenky záhy rozvedl. "Všichni, hráči i my, trenéři, jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát. Nezáleží přitom, jakou s daným soupeřem máme bilanci, prostě chceme urvat vítězství. To samé musíme očekávat i ze strany Brna, které k nám přijede vyhrát, nehledě na to, jak dopadla předchozí vzájemná utkání," míní Vanja.

Brno se dlouho vyhřívalo na samém vrcholu tabulky, z něhož sestoupilo na druhou příčku až po středeční domácí porážce s Kolínem (95:102 po prodloužení, nejvíce bodů Brna: Djuričič 23, Chatman 18, Culpepper 14, Půlpán 14, Bálint 10, Puršl 8...), kdy jej na průběžné první figuře vystřídal Nymburk. "Proti Brnu to bude velmi těžký zápas. Celou sezonu se drží na prvních dvou pozicích, a naprosto oprávněně," zdůraznil pardubický asistent.

"Mají opravdu velmi kvalitní tým, který má spoustu silných stránek: agresivitu na obranné polovině hřiště, výborný doskok, v útoku dobrý pohyb míče," vyzvedl soupeřovy přednosti. "Na druhou stranu připomenu, že na začátku března jsme v Brně navzdory výraznému oslabení prohráli o jediný bood, takže jsme ukázali, že i s tak kvalitním týmem umíme hrát a můžeme usilovat o vítězství," burcuje Vanja Miljković.

Klíčovými postavami hostů jsou rozehrávači Randy Culpepper (průměr 13,1 bodu), Richard Bálint (12,3 bodu + 3,8 asistence) a Viktor Půlpán (10,9 bodu + 6 asistencí), křídelníci Kameron Chatman (13,8 bodu), Danilo Djuričič (10,1 bodu) a Jakub Nečas (5,6 bodu), a podkošoví hráči Šimon Puršl (10,8 bodu) s Jakubem Krakovičem (6,3 bodu). 

"Víme, že nedávno přišli noví podkošoví hráči Karnik se Šmitsem. Doteď mělo Brno silnou podkošovou sestavu a nyní ji ještě zkvalitnilo," upozornil Vanja Miljković na nové tváře v brněnském dresu. Endru Šmits dosud odehrál dva zápasy (průměry 2,5 bodu + 2,5 doskoku), James Karnik strávil na palubovce ve svém jediném utkání pouze jednu minutu. "My se ale potřebujeme soustředit zejména sami na sebe. Věřím, že když do utkání vstoupíme s takovou agresivitou, jako ve druhé půli proti Opavě, máme velkou šanci na úspěch. Blíží se play-off a my si chceme zajistit pozici v první čtyřce. Navíc budeme hrát doma a tady rozhodně nechceme prohrávat," dodal asistent Dina Repeši.

“Musíme nastoupit s jasným cílem vyhrát,” říká pivot Robert Rikić

Roberte, na nedělní nesmírně důležitou výhru z Ústí n. L. jsme navázali i ve středečním domácím utkání s Opavou. Jak tento duel hodnotíš?
"Samozřejmě jsem moc rád, že jsme vyhráli, protože tuhle výhru jsme hodně potřebovali. Na druhou stranu dobře víme, že jsme udělali spoustu chyb. Už náš vstup do utkání nebyl takový, jaký měl být, začali jsme velmi vlažně. Nechali jsme Opavu rozehrát, střílet si, jak chtěla, ale naštěstí pro nás se netrefovali. Ve druhém poločase jsme naši hru pozvedli, nicméně stále jsme nehráli tak dobrou obranu, jaké jsme schopni. V tom musíme být proti Brnu lepší."

Co je třeba udělat?
"Vím, že když se soustředíme, dokážeme bránit opravdu výborně, takže je to především o koncentraci. A utkání s Brnem bude vyžadovat 100% koncentraci!"

Brno a Děčín jsou jedinými týmy, které jsme v probíhajícím ročníku NBL dosud neporazili. Zvyšuje tento fakt naši motivaci?
"Sice jsme nad Brnem v letošní sezoně ještě nevyhráli, ale naši motivaci to nijak nezvyšuje, tu máme vždycky. Pokud byste v profesionálním sportu nebyli dostatečně motivováni do každého zápasu, nemůžete vyhrát. Připravujeme se úplně stejně, ať už bychom s Brnem měli jakoukoliv vzájemnou bilanci."

Jak bys charakterizoval našeho sobotního soupeře?
"Jako tým, který hodně spoléhá na umění svých rozehrávačů. Ať Půlpán, Culpepper, nebo mladší hráči z perimetru v čele s Bálintem jsou velmi šikovní s míčem, dokáží vytvářet dobré pozice pro své spoluhráče, otevírat prostor pro podkošové hráče. Víme, jak kvalitní tým proti nám bude stát, respektujeme ho, ale přesto musíme nastoupit s jediným cílem: že si jdeme pro výhru! Věřím, že když podáme výkon, jakého jsme schopni, může to být velmi pěkný basketbal s vítězným koncem pro nás."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti