Upravit stránku
02. 03. 2021

A1: Beksa vs. Brno


Už se staronovou akvizicí Dominezem Burnettem vyrukují pardubičtí basketbalisté na Brno. První domácí duel Beksy v nadstavbové fázi NBL je na programu ve středu od 17:30.

2. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (10/13) vs. Basket Brno (14/9)
středa 3. 3. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Oba středeční soupeři mají za sebou úvodní utkání v nadstavbové části. Beksa neuspěla v Nymburku, s nímž v citelně oslabené sestavě (bez T. J. Dunanse, Prokopa Slaniny, Tomáše Tkadlece, Tomáše Dvořáka a ještě bez nové posily Domineze Burnetta) držela krok do poloviny třetí čtvrtiny, leč nakonec lídrovi tabulky podlehla o 32 bodů. Naproti tomu Brno si odvezlo nesmírně cenné vítězství z Opavy, kde lépe zvládlo napínavou koncovku jak základní hrací doby, tak prodloužení a druhý tým tabulky udolalo o 2 body (99:101, nejvíce bodů Brna: Puršl 30, Bálint 17, Farský 15...). "Potřebujeme zlepšit činnosti, které nám chyběly v předchozím utkání v Nymburku. Na mysli mám především agresivnější obranu, včetně lepší komunikace, a rychlejší přechodovou fázi z obrany do útoku, mezi klíčové faktory bych zařadil i doskok," přemítá křídelník Josef Potoček před nadcházejícím duelem.

S Brnem jsme se v letošní sezoně utkali již třikrát. Zvítězili jsme jak v obou zápasech v základní části NBL, tak naposledy v únorovém čtvrtfinále Českého poháru. V rámci nymburského FINAL 8 to však byla bitva jako řemen, o čemž svědčí i konečný výsledek 89:84 v náš prospěch (nejvíce bodů: Vyoral 27, Dunans 16, Švrdlík 13, Heřman 12, Svoboda 11… - Blake 21, Puršl 16, Půlpán 14...). "Brno je tým, který má ve svém středu několik výborných střelců z dálky, například Bálinta nebo Farského," upozornil Pepíno, sám výtečný snajpr, na obávané brněnské trojkaře: Radek Farský trefil v letošním ročníku NBL už 52 trojek s výbornou úspěšností 41,6%, Richard Bálint proměnil 37 trojek s ještě vyšší úspěšností 43,5%! "Bude potřeba je co nejlépe bránit a nedávat jim otevřené střely," zdůraznil Pepíno.

Když hovořil o brněnských tahounech, zmínil ještě jedno jméno. "Reprezentační pivot Šimon Puršl hraje ve výborné formě," upozornil na soupeřova top-skórera, jenž v Opavě vedl svůj tým k triumfu úžasnou bilancí 30 bodů + 20 doskoků (z toho 7 útočných, užitečnost 48)!! Dalšími osovými muži Brna jsou expardubický rozehrávač Viktor Půlpán (průměry 11,5 bodu + 6 asistencí), křídelník Javion Blake (8,0 bodu) a podkošoví hráči Aleksandar Georgiev (11,2 bodu) s Jakubem Krakovičem (9,4 bodu). "My každopádně uděláme všechno pro to, abychom urvali první výhru v nadstavbě, to je náš jednoznačný cíl," doplnil Josef Potoček.

Trenéři Adam Konvalinka s Radkem Nečasem budou stále postrádat Prokopa Slaninu, Tomáše Tkadlece, Tomáše Dvořáka a Vojtěcha Kalného, naopak do hry se vrací uzdravený T. J. Dunans a obnovená premiéra čeká Domineze Burnetta.

"Potřebujeme zlepšit obranu," zdůrazňuje trenér Adam Konvalinka

Oproti úvodnímu zápasu nadstavbové fáze se do sestavy vrátí T.J. Dunans a poprvé nastoupí i Dominez Burnett. V čem spatřujete největší pozitiva?
“Momentálně se bohužel nenacházíme v nejlepším rozpoložení, co se týče zdravotního stavu, takže jsme stoprocentně rádi jak za návrat T.J. Dunanse, tak i Domineze, který se vlastně také vrací. (pousmál se) Pomůžou nám jednak v tom, že budeme mít k dispozici širší rotaci, tak i v kvalitě. Pozitivní je samozřejmě i to, že se tím zkvalitňuje samotný tréninkový proces.”

Brno jsme sice ve všech třech letošních vzájemných zápasech porazili, nicméně soupeř po sobotní výhře v Opavě vystoupal už na 4. místo. Jaký zápas lze očekávat?
“Je sice pravdou, že s Brnem to v letošní sezoně máme 3-0, na druhou stranu momentální forma mluví spíše pro soupeře, kterého může výhra v Opavě hodně nakopnout. Pokud jde o tabulku, Brno bojuje o lepší postavení, v každém zápase mu půjde o hodně. My se chceme soustředit na naši hru. Na utkání se těšíme a uděláme všechno pro to, abychom Brno porazili i počtvrté.”

Jaké faktory budou určující pro příznivý vývoj i výsledek utkání?
“Zaprvé doskok. V Nymburku jsme měli 19 útočných doskoků, což je skvělý počin, super práce. Už jsem dříve zmiňoval, že na doskoku hodně pracujeme, objevuje se to v každém tréninku a věřím, že se to bude stabilně projevovat i v zápasech: důležitost a aktivitu na doskoku si připomínáme každý den. Dále potřebujeme zlepšit obranu, protože trošku bojujeme s obrannými kombinacemi. Takže bych ještě uvedl týmovou obranu a eliminaci Šimona Puršla, což je momentálně pro Brno stěžejní hráč na obou polovinách hřiště.”

Vysílání klubové televize BeksaTV začne v 17:15

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti