Upravit stránku
17. 12. 2023

Dvě prodloužení. A výhra


Dlouhou šňůru porážek jsme přerušili na palubovce čtvrtého týmu tabulky. V hale ústecké SLUNETY jsme dvakrát poslali zápas do prodloužení, to druhé rozhodl přesnou střelou 2 sekundy před koncem Tomáš Vyoral!

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

SLUNETA Ústí nad Labem vs. BK KVIS Pardubice 100:101 po 2. prodl.
(23:22, 27:25, 17:15, 15:20, 18:19)

Bez zraněných Petra Šafarčíka a Jureho Škifiće jsme nezačali dobře a velmi rychle jsme nabrali až 11bodovou ztrátu. Pozadu jsme pak byli téměř celý zápas: v celém průběhu základní hrací doby jsme vedli jen několik desítek sekund v prvním poločase (třikrát, vždy jen o jediný bod), v prvním prodloužení jsme byli vpředu maximálně o 2 a ve druhém nastaveném čase o 4 body. Na konci 40. a 45. minuty už jsme stáli přitlačeni zády ke zdi, leč v prvním případě Josef Potoček a ve druhém Tomáš Vyoral odmítli neúspěšný konec a druhé prodloužení Vyo rozhodl přesnou dvojkou 2,2 sekundy před závěrečným klaksonem.

Průběh utkání

Domácí začali zostra (k čemuž jsme jim dopomohli i 3 rychlými míčovými ztrátami) a zapsali prvních 10 bodů zápasu, v polovině 5. minuty pak Ty Nichols zvyšoval snadným košem z rychlého protiútoku už na 15:4. Záhy jsme však jejich počáteční nápor eliminovali a po třech trojkách v řadě (Kameron Chatman 1 a Tomáš Vyoral 2) jsme po 8 minutách byli poprvé v utkání bodově vpředu (stav 19:20).

O jeden bod jsme v dalším průběhu první půle vedli ještě dvakrát: v 11. minutě (stav 23:24) a v 19. minutě (stav 46:47). Po přestávce už jsme se SLUNETĚ neustále dívali na záda, i vinou nůše soupeřových útočných doskoků (po 35 odehraných minutách jich měl rovných 20!!!). 

V polovině třetí části hry Ústí skórovalo 6 bodů za sebou a podruhé odskočilo do dvouciferného trháku (26. minuta - 63:52). Dvě tříbodové akce Kamerona Chatmana (trojka a po ní koš s faulem) nás velice rychle vrátily zpět do těsného kontaktu, jenže necelé 4 minuty před koncem, po Johnsonově koši, jsme ztráceli 9 bodů (stav 80:71). Bleskurychlá 7bodová šňůra nás však udržela ve hře a 6,5 sekundy před vypršením 40. minuty agilní Josef Potoček košem po vlastním útočném doskoku poslal zápas do prodloužení.

V polovině první nastavené pětiminutovky nám David Pekárek zajistil dvoubodový náskok (stav 87:89), a když Lamb Autrey a Tye Nichols dvěma koši otočili, Tomáš Vyoral zároveň s klaksonem těžkou střelou zařídil druhé prodloužení. Do něj jsme vstoupili 4 rychlými body (vedení 95:91 bylo naše nejvyšší v celém průběhu utkání), ale domácí ještě dvakrát vedli: naposledy 26 sekund před koncem po Autreyho dvojce 100:99. Koncovku druhého prodloužení (a tentokrát i celého duelu) však režíroval Vyo, jenž dlouhou dvojkou 2,2 sekundy před koncem definitivně rozřešil 50minutové drama.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Jan Šotnar (trenér SLUNETY Ústí n. L.):

„Dnešní zápas se mi hodnotí opravdu těžce. Dvakrát nebo třikrát jsme byli velice blízko k výhře, Pardubice si ji ale nakonec za svou bojovnost zasloužily. My jsme neměli svůj den v útoku, naše střelecká čísla jsou hodně podprůměrná, a to jak z trojek, tak při střelbě za dva body. Celkově to nebylo naše utkání, prohráli jsme ho o bod, což nás opravdu mrzí, ale musíme to hodit za hlavu.”

František Váňa (hráč SLUNETY Ústí n. L.):

„Měli jsme docela dobrý vstup do utkání a skvělou šňůru na začátku. Druhý poločas ale nebyl z naší strany v obraně nic moc, dostali jsme strašně moc bodů. Navíc jsme se hledali i v útoku, kde jsme to tahali ve dvou, třech lidech. Měli jsme sice Delvona Johnsona, který dominoval na doskoku, ale celkově naše hra nebyla pěkná. Pardubice hrály dobře, ale my jsme měli hrát mnohem lépe, tak trochu si za porážku můžeme sami.”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

„Především chci říci, že bylo skvělé být součástí takového zápasu, jako se odehrál dnes tady. Kdo by nechtěl hrát v takovéto atmosféře. Chtěl bych pogratulovat trenérovi a celému domácímu týmu, jsem tu jednu a půl sezony a vidím v jejich hře trenérův rukopis. Hlavně chci ale pogratulovat svým hráčům, hráli hodně statečně, a to i bez dvou členů základní sestavy Šafarčíka a Škifiče. Hráli jsme s mladými hráči, jako jsou Vrábel a Lukeš. Jsem na hráče velmi pyšný, pracují tvrdě na tréninku. A když pracuješ tvrdě a hraješ statečně, tak dříve nebo později to přijde. Dnes jsme vyhráli větším srdcem.”

Kamil Švrdlík (power forward BK KVIS Pardubice):

„Pro nás strašně důležité vítězství, ubojované. Nemáme teď jednoduché období v sezoně, ale můžeme říci, že to bylo se štěstím, rozhodovala jedna střela, ale pro nás je to strašně důležité vyhrát tímto způsobem o jeden bod. Věřím, že nás to teď nakopne k lepším výsledkům.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti