Upravit stránku
31. 10. 2022

5. ročník charity Bez faulu


Již popáté spojí své síly všechny kluby Kooperativa NBL, včetně svých fanoušků a klíčových partnerů s Kontem Bariéry a Českou televizí, a to v rámci unikátního charitativního projektu Bez faulu.

Tentokrát se všichni vynasnažíme vygenerovat maximum prostředků na odlehčený vozík pro vášnivou sportovkyni a už čtyři roky i basketbalistku Janu Hanovou, pocházející z Havířova. Ta byla zvyklá na aktivní způsob života naplněný sportem, ale jednoho rána se probudila s bolestí v zádech. Nemohla se postavit na nohy a po dlouhých peripetiích si vyslechla diagnózu akutního výhřezu ploténky. Po nevydařené operaci páteře je už 14 roků upoutána na vozík.

Přesto žije naplněný a aktivní život. Už během překonávání zdravotních překážek se jí povedlo dokončit bakalářské studium v Brně, později přidala i dva magisterské tituly, aktuálně pracuje v jedné pražské firmě a ve volném čase ráda sportuje, když mimo jiné hraje za oddíl Pražských jezdců basketbal na vozíku. V klubu je navíc i předsedkyní.  Vedle toho si bývalá závodní plavkyně vyzkoušela už i tandemový seskok s padákem, handbike, tenis, badminton, box, běžky nebo také sportovní potápění.

"Basket mě hrozně baví. Chtěla jsem zkusit něco nového a naprosto mě to uchvátilo, i když jsem si zpočátku myslela, že koš bude níž, než ho mají ti dvoumetroví hráči v běžném basketu. Ale je stejně vysoko. Nejdřív jsem na koš ani nedohodila, ale tréninky dělají mistra a postupně se vše zlepšovalo," pochvaluje si Jana, která posledních devět let žije a pracuje v Praze.

Spojení s nejvyšší českou soutěží mužů skrze Konto Bariéry přišlo zapálené basketbalistce jako svým způsobem přirozené a je za něj ráda. "Už jen to být s tolika ligovými hráči v jednom sále byla zajímavá zkušenost a doufám, že se s někým novým seznámím a budu se moct i něčeho zúčastnit," těšila se 38letá všestranná sportovkyně, když zhruba před měsícem navštívila zahajovací tiskovou konferenci NBL.

Středečním duelem mezi USK a Děčínem pro ni charita začne naplno. Domácí Sovy si svůj domácí zápas 8. kola s Válečníky vybraly jako ten, kterým Janě pomůžou. A do konce roku se přidá i zbylých 11 celků soutěže. Vše pak vyvrcholí 30. prosince při All-Star Game, kde bude obdarované předán šek s konečnou částkou.

Princip charity je následující:

  • Tým v jednom vybraném utkání NBL Janě přispěje za každou minutou střelu stokorunou, za každý spáchaný faul dvousetkorunou a za technickou chybu dokonce tisícovkou.
  • Ruku k dílu tradičně významně připojí i generální partner ligy pojišťovna Kooperativa, která ve sledovaném období přispívá 100 korun za každou smeč a 500 korun za alley-oop dunk, tedy za smeč po zachycení přihrávky během letu ke koši.
  • Nově bude letos zapojen i hlavní partner NBL Louda Auto, který v rámci vybraných utkání pomůže pěti korunami za každý ujetý kilometr, který urazí hostující celek na cestě na zápas i zpět.
  • A možnost se přidat mají i fanoušci zasláním dárcovské zprávy ve tvarech DMS BEZFAULU 30, DMS BEZFAULU 60 či DMS BEZFAULU 90 na číslo 87777.

"Spolupráce s českým basketbalem je pro Konto Bariéry pokaždé radost. Letos společně se špičkovými hráči, kluby a sponzory pomůžeme handicapované Janě, která má k tomuhle krásnému sportu blízko, sama hraje basketbal na vozíku, a tak věřím, že to bude pro všechny účastníky projektu Bez faulu hezká motivace," uvedla ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

A marketingový ředitel CZ BASKETBALL Martin Peterka na adresu originálního projektu doplnil: "Charita tradičně patří mezi hlavní události sezony NBL. Letos jsme ji poprvé zařadili do předvánočního období, tak jsem sám zvědavý, jak se to promítne na finální částce. Je skvělé, že kluby samy chtějí v této aktivitě pokračovat a to, že jejich snahu podporují dva největší partneři ligy, jen ukazuje, v jakém prostředí se basketbal v Česku dělá."

BK KVIS Pardubice se zapojí do projektu Bez faulu v domácím předvánočním utkání s USK Praha (21. prosince 2022).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti