4 253. 33 333. -20

Tři klíčová čísla přinesl pátý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Sledovalo jej 4253 diváků, na charitu bylo věnováno 33 333 Kč, a Beksa bohužel padla s Nymburkem o 20 bodů.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE V

Fenomenální. Tímhle jediným slovem lze trefně vystihnout první část projektu, jíž byl koncert v podání Komorní filharmonie Pardubice, Felixe Slováčka a Felixe Slováčka jr. Skvělá skladba písní, díky níž zazněly známé hity uplynulých pěti dekád, vynikající aranže a fantastické hudební výkony. A také nadšení posluchači a hlavní aktéři. "Přiznám se, že je to vůbec poprvé, kdy jsem něco takového - spojení hudby a sportu - zažil, ale hodně mě to překvapilo. Specielně reakce diváků, jak pozorně poslouchali muziku, přestože vlastně přišli i na sport," podotkl Felix Slováček, legenda české hudební scény.

Druhá část večera, hit 12. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Nymburkem, už domácí příznivce tolik nepotěšila...

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 70:90
(25:23, 11:26, 16:25, 18:16)

Měli jsme skvělý start. V úvodní části hry jsme si pomohli třemi proměněnými trojkami a Nymburku jsme vysázeli 25 bodů. Prosazoval se Donovan Jackson, jenž rychle nastřílel 10 bodů, dvě trefy zpoza oblouku přidal Evan McGaughey. "Začátek nebyl z naší strany špatný, ale našimi chybami a jednoduchými koši Nymburka jsme se dostali do ztráty kolem 10 bodů," uvedl pivot Kamil Švrdlík. V 13. minutě jsme ještě drželi nerozhodný stav 29:29, jenže favorit se záhy šňůrou 0:10 odpoutal do dvouciferného vedení a to už v dalším průběhu nepustil.

Hojně si pomáhal útočnými doskoky: když už jsme ubránili nymburský útok, propadli jsme v boji o odražený míč a druhou šancí už nymburští hráči většinou nepohrdli. I proto ovládli druhou čtvrtinu zcela suverénně a právě v této pasáži vykročili za vysokým vítězstvím. "Naším největším problémem bylo to, že jsme nehráli tak, jak jsme se domluvili. Nechávali jsme nymburskému týmu hodně zakončení z protiútoků, také měli hodně útočných doskoků," posteskl si trenér Levell Sanders.

Definitivně pak rozhodla třetí čtvrtina.

"Místo toho, abychom se to snažili postupně stáhnout, jsme začali pálit zběsilé střely na začátku útoků, které jsme nedávali, Nymburk ještě výrazněji odskočil a bylo v podstatě hotovo, pak už bylo těžké hrát," řekl dále Kamil Švrdlík. Na startu druhé půle jsme si přáli korekci skóre a dramatizaci zápasu, leč místo toho přišlo další navýšení rozdílu ve skóre. Davis, Bohačík, Wright a Peterka se postarali i nymburskou šňůru 0:8 (38:57), na začátku poslední čtvrtiny už to bylo 54:81 a bylo jasné, že Nymburk zkontroluje přesvědčivou výhru.

Výrazně jsme zaostávali na doskoku (34 - 51), vítězové proměnili dvakrát více dvoubodových střel (15/45 - 30/52) a měli i o poznání vyšší bodovou podporu od hráčů z lavičky (11 - 36).