21. 12. 2019

37 minut naděje

Poslední předvánoční utkání Beksa odehrála bez tří hráčů základní rotace, a byť až do poslední čtvrtiny živila naději na překvapivý úspěch, domácí Olomoucko nakonec zvítězilo o 13 bodů.

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Olomoucko vs. BK JIP Pardubice 82:69
(21:15, 16:19, 21:21, 24:14)

Rozehrávač a týmový top-skórer Tomáš Vyoral, křídelník Ozren Pavlovič a pivot Prokop Slanina.

Ti všichni nemohli vinou zdravotních potíží zasáhnout do duelu v Prostějově, který jsme tak odehráli v osmi hráčích. Přesto jsme téměř až do koncovky živili naději na senzační úspěch: ještě necelé tři minuty před koncem jsme byli pozadu jen o čtyři body. Domácí však v rozhodné pasáži nastřádali 5 bodů v řadě a definitivně nám ukázali záda. "Rozdílovým hráčem byl domácí rozehrávač Morgan, proti němuž jsme v obraně nenašli účinné řešení. Měl hodně útočných zbraní: střílel z dálky, po driblinku, najížděl... Nedokázali jsme ho zastavit," řekl trenér Ken Scalabroni na adresu top-skórera utkání, jenž proměnil 7 z devíti dvoubodových pokusů, 3 z šesti trojek, 4 z pěti trestných hodů a zaznamenal 26 bodů (koeficient užitečnosti 31).

Minuli jsme prvních 7 střeleckých pokusů - o první body se postaral až ve 4. minutě Viktor Půlpán -, v úvodní osmiminutovce jsme nakupili hrozivých 8 ztrát, a tak bylo až s podivem, že jsme byli pozadu o jediný koš (15:13). Poprvé jsme vedli v polovině druhé čtvrtiny, kdy agilní Viktor Půlpán dvěma dravými nájezdy otočil stav na 23:24. Nedlouho před přestávkou dokonce Radek Nečas, Kamil Švrdlík a trojkující David Škranc navýšili rozdíl na 6 bodů (26:32) - jednalo se o naše nejvyšší vedení. Olomoucko nicméně zakončilo první poločas sedmibodovou šňůrou a vzalo si mírný náskok zpět.

Start do druhé půle domácím vyšel a po Kouřilově přesné trojce byli poprvé vpředu dvouciferně (47:37).

Následující pasáž však vyšla mnohem lépe nám a 14 minut před koncem Kamil Švrdlík vyrovnal na 49:49.

V 32. minutě jsme zaostávali o jediný koš (62:59), a byť jsme se na útočné polovině hřiště prosazovali stále obtížněji, naše manko nijak výrazně nenarůstalo a do závěrečné tříminutovky jsme hlavně díky produktivnímu Kamilovi Švrdlíkovi vstupovali jen s mírným odstupem (70:66). Morgan, Palyza a dvakrát úspěšně šestkující Josipovič však dodali svému týmu klid do koncovky, a i když Viktor Půlpán trojkou snížil (75:69), definitivní klid dal hanáckému týmu čtyřmi přesnými trestnými hody Lukáš Palyza.

"V průběhu zápasu jsme měli několik příležitostí, kdy jsme ho mohli výrazněji překlopit na naši stranu a případně díky tomu i vyhrát, ale minuli jsme některé otevřené střely, nezvládli jsme určité momenty v obraně a to rozhodlo. Celkově lze říci, že Olomoucko bylo lepší a vyhrálo zaslouženě," doplnil Ken Scalabroni své hodnocení.

Dva hráči pokořili hranici dvaceti nastřílených bodů.

Na domácí straně to byl již zmíněný Malik Morgan, v pardubickém dresu Kamil Švrdlík nasázel 22 bodů (dvojky 8/13, trojky 1/1, trestné hody 3/5). Rozehrávač Viktor Půlpán sice minul šest trestných hodů, ovšem díky velice dobré střelbě z pole (7/10) zapsal 19 bodů. Třetím dvouciferným střelcem Beksy byl křídelník David Škranc s 12 body (trojky 4/8).