Upravit stránku
24. 11. 2016

"Mám obrovskou radost!"


Odehrál 23 minut, k vydřenému vítězství nad BC Šiauliai přispěl 2 body, 4 asistencemi a 2 získanými míči. Teď se Viktor Půlpán těší na další zápasy v evropském poháru.

Beksa vedla v 6. kola FIBA Europe Cupu nad houževnatým litevským soupeřem prakticky celý zápas, ve druhé půli odskočila do desetibodového trháku. Přesto držela sebe i fanoušky v napětí až do úplného závěru. "Bylo důležité, že jsme soupeře pořád drželi pod námi," míní rozehrávač Viktor Půlpán.

Nebyl to nakonec těžší zápas, než jsme očekávali?
"Mně hlavně přišlo, že my jsme hráli hrozně nervózně. Nezačali jsme dobře, pořádně jsme se nechytli a celý zápas se to tahalo. Myslím si, že kdybychom jim na začátku zápasu ukázali, že tady nemají šanci, kdyby se nám podařilo dříve natáhnout náš náskok nad 10 bodů, tak by třeba nekladli takový odpor. Takhle se to tahalo celé utkání, protože oni pořád měli v hlavách, že u nás můžou vyhrát. Jsme rádi, že to nakonec dopadlo dobře."

Mluvíš o tom, že jsme začali nervózně, přitom útočný rytmus jsme měli hned od úvodních minut: trefovali jsme trojky, v první čtvrtině jsme nastříleli téměř 30 bodů...
"Problém byl podle mě v obraně, nejhorší pro nás bylo, že jsme nedoskočili balón. Oni měli spoustu útočných doskoků, Echodas (nastřílel 30 bodů - pozn. aut.) měl lehké dopichy a smeče a to je drželo furt nahoře."

Nakolik důležité bylo, že - byť rozdíl ve skóre nebyl nijak výrazný - jsme Šiauliai ve druhém poločase nepustili do vedení?
"Určitě to pro nás bylo dobře, protože kdyby šli přes nás, možná by se chytli ještě víc. Tím, že jsme je furt drželi pod náma, tak jim to trošku vadilo. Řekl bych, že díky tomu už ke konci nevěřili, že se přes nás můžou přehoupnout."

Postupujeme z 2. místa ve skupině. Jaký máš dojem z našich dosavadních výkonů ve FIBA Europe Cupu?
"Hlavně mám obrovskou radost. Je skvělé, že jsme se dostali do dalšího kola, čekají nás další skvělé zápasy, výborné porovnání s evropskou špičkou. Co se týče naší hry, myslím si, že jsme většinou hráli výborně. Důležité bylo, že jsme dokázali zvítězit v Minsku, v Litvě jsme vyhráli o 20 bodů. Je pravda, že občas míváme výpadky, ale celkově bych řekl, že hrajeme dobře a že máme šanci i v další fázi."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti