Upravit stránku
09. 10. 2019

29 asistencí a první výhra


Beksa a její fanoušci se radují z prvního vítězství v novém ročníku NBL. V domácí hale jsme porazili Ostravu zcela jasně o 31 bodů, když jsme ani jednou neprohrávali.

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. NH Ostrava 93:62
(29:15, 25:11, 23:21, 16:15)

Základy k naší suverénní jízdě jsme položili na startu úvodních dvou čtvrtin: do zápasu jsme vstoupili šňůrou 11:0, start do druhé čtvrtiny jsme ovládli poměrem 9:0! "Rozhodl náš dobrý vstup do zápasu," přikývl pivot Kamil Švrdlík. "Konečný rozdíl je jednoznačný. Řekl bych, že Ostrava od začátku neměla tu kvalitu," doplnil jeden z kvarteta dvouciferných střelců vítězného týmu.

Klíčová čísla z konečných statistik?

  • Ztráty byly téměř vyrovnané (16 - 17), jenže ty hostující byly fatální: poměr bodů po ztrátách zněl 30 - 5!
  • S tím souvisejí i rychlé protiútoky, z nichž jsme skórovali taktéž rovných 30 bodů, kdežto NH jen 8.
  • Počet asistencí (29) svědčí o tom, že nám převážnou část utkání velmi dobře putoval míč.
Průběh utkání

První čtvrtina nám vyšla výtečně. Až do její poloviny jsme Ostravu udrželi bodově na nule, naopak sami jsme mnohdy velmi jednoduše skórovali. V 5. minutě Tomáš Vyoral posunul průběžný stav na 11:0, po osmi minutách hry tentýž hráč třikrát úspěšně šestkoval na 23:7! V úvodní části jsme stříleli z pole s úspěšností 73% (!) a nepolevovali jsme ani v druhé čtvrtině: po dvou a čtvrt minutách této fáze už to bylo 38:15. "Myslím, že první poločas se nám povedl: hráli jsme rychle dopředu, dobře jsme si posouvali míč, velmi dobře jsme bránili," chválil svůj tým trenér Ken Scalabroni.

Vstup do druhého poločasu nám ofenzivně příliš nevyšel, v úvodní pětiminutovce jsme přidali pouze 4 body, nicméně náš náskok se netenčil. V pasáži od 27. do 34. minuty jsme naopak nasázeli 26 bodů (!) a 6,5 minuty před koncem jsme vyšponovali rozdíl ve skóre na maximálních 38 bodů!

V té chvíli jsme měli na kontě rovných 90 bodů a jen 10 jich scházelo k pokoření stobodové hranice.

Jenže nestalo se, protože mezi 34. a 40. minutou jsme proměnili pouze jedinou střelu z pole ze čtrnácti pokusů.

"V druhém poločase už jsme nebyli tak koncentrovaní, hráli jsme pomaleji. Kdybychom pokračovali ve hře z první půle, mohli jsme skórovat mnohem více bodů. Jsme ale samozřejmě rádi, že jsme první domácí zápas vyhráli," řekl kouč Scalabroni. Kamil Švrdlík volil podobná slova: "V druhé půlce už to nebylo ono, nehráli jsme tak, jak jsme si řekli. V hlavě jsme asi podlehl rozdílu, který byl jednoznačný, a byli jsme trošku nekoncentrovaní. Je to ale první zápas doma, naše první výhra, a to se počítá. V příštích zápasech je potřeba navázat na první půlku."

Statistiky

Ondřej Kohout proměnil 8 z 11 dvoubodových střel, k tomu přidal jednu úspěšnou trojku i šestku a své konto zaokrouhlil na rovných 20 bodů. Dařilo se i oběma rozehrávačům: Viktor Půlpán (v prvním poločase střelecky neomylný: 7/7) s Tomášem Vyoralem posbírali dohromady 28 bodů, 16 asistencí, 13 doskoků a 7 získaných míčů!

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti