Upravit stránku
08. 12. 2021

17 trojek. A výhra!


Famózní střelbou z dálky si Beksa pomohla k důležitému a nesmírně cennému vítězství. Kolín jsme porazili i díky 17 přesným trojkám a bereme osmou ligovou výhru v sezoně.

DOHRÁVKA 11. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 90:86
(16:17, 27:22, 22:20, 25:27)

Co bylo důležité? Kolín jsme ani jednou nepustili do vyššího než tříbodového vedení. Hosté byli vpředu většinu první čtvrtiny, v té druhé vedli jen několik desítek sekund - a ve druhém poločase už se nám neustále dívali na záda, z větší či menší vzdálenosti. Nejveseleji (pomineme-li radost po uplynutí 40. minuty) nám bylo v závěru třetí čtvrtiny, kdy jsme odskočili do dvouciferného trháku, leč houževnatý soupeř se v 38. minutě přitáhl na rozdíl dvou bodů. V dramatické koncovce jsme ale mírný náskok uhájili, rozhodující výhodu nám dala trojka Davida Pekárka z předposlední minuty na 88:82. "Chtěl bych pogratulovat mým hráčům, ale zvlášť bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří přišli. Byli pro nás velmi důležití, byli naším šestým hráčem. Na konci jsme v nich měli naši výhodu, atmosféra v hale byla skvělá," děkoval trenér Dino Repeša fanouškům Beksy.

Průběh utkání

Nezačali jsme nejlépe, naši obranu trápilo především podkošové duo Jiří Jelínek (přesnou střelbou z dálky) a Jakub Petráš (aktivitou pod košem). Do úvodních 17 minut jsme navíc nakumulovali 8 míčových ztrát (ve zbývajících 23 minutách už jsme ztratili jen 4 míče!), a tak nebylo divu, že jsme v 19. minutě byli těsně pozadu (38:39). "Na začátku jsme byli trošku nervózní, což je asi normální po dvou porážkách," připomněl Dino Repeša předchozí venkovní nezdary v Ústí n. L. a Nymburku. Přelom obou poločasů jsme však ovládli poměrem 9:0, díky čemuž jsme poprvé odskočili do výraznějšího trháku a od té chvíle už jsme ani jednou neprohrávali. Dvouciferně jsme vedli v 25. minutě po trojce Tomáše Vyorala (56:46), nejvíce jsme byli vpředu o 12 bodů (12 minut před koncem po trojce Phila Henryho 65:53).

Hotovo ale ještě zdaleka nebylo.

Hosté se vrátili do bližšího kontaktu na přelomu posledních dvou čtvrtin šňůrou 4:11, a když v polovině závěrečné čtvrtiny Filip Novotný vtěsnal všech svých 7 bodů v zápase do pouhých 105 sekund, načež dalších 5 bodů přidali trojkující Adam Číž s Jakubem Petrášem (v tomto úseku za nás odpověděl jen David Pekárek), rázem to bylo pouze o jediný koš (37. minuta - 80:78). Klíčovým mužem napínavého závěru se stal David Pekárek. Muž, u jehož jména svítila v kolonce bodů ještě v 33. minutě nula, trefil mezi 35. a 39. minutou 4 trojky (!!!), jimiž nám zajistil lepší výchozí pozici do koncovky. "Tak 25 minut jsme hráli dobrou obranu, i když nějaké chyby jsme udělali, například Mareš nemůže střílet volné trojky, na Petráše, který je dominantním pivotem, musíme hrát pod košem fyzičtěji. Nakonec ale musíme být spokojeni," pokračoval Dino Repeša v hodnocení utkání. "Doufám, že budeme stejně pokračovat i v dalším důležitém zápase, který nás v sobotu čeká proti Olomoucku," zmínil nadcházející domácí duel.

Statistiky

Klíčová čísla:

  • trojky 47,2% (17/36) - 27,3% (9/33)
  • doskočené míče 40 - 32
  • body z rychlých protiútoků 11 - 2

Tomáš Vyoral podruhé v sezoně pokořil dvacetibodovou hranici, k 21 bodům přidal i 7 asistencí (dvojky 6/7, trojky 3/5). Dantez Walton i díky 3 trojkám zaznamenal 17 bodů, David Pekárek stihl všech svých 13 bodů v rozhodné pasáži čtvrté čtvrtiny (trojky 4/8). V kolínském dresu nás (tradičně) trápil Jiří Jelínek, autor 22 bodů (trojky 4/9), agilní Jakub Petráš nastřílel 16 bodů, naopak soupeřova lídra Adama Číže jsme udrželi na (na jeho poměry) jen 14 bodech.

Kompletní statistiky najdete na webu nbl.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti