Upravit stránku
27. 07. 2020

1350 km. "Příběhů máme spousty"


Během své červencové cyklistické túry po Česku ujeli bývalý hráč a nyní trenér Beksy Josef Příhonský s kamarádem Petrem Schmidtem bezmála 1350 km!

Vyjeli 7. července z Turnova, projeli mj. Krkonoše, Jeseníky, Beskydy či Pálavu, a zpět se vrátili o patnáct dnů později. V rámci své nevšední cesty se navíc rozhodli přispět na dobrou věc: za každý ujetý kilometr věnují 1 korunu ve prospěch basketbalového klubu vozíčkářů Wheelchair Basketball Studánka Pardubice.

Josef Příhonský o cestě kolem České republiky

"Zdravíme všechny příznivce basketbalu, basketu na vozíčku a cyklistiky.

V uplynulých dvou týdnech jsme na kolech projeli velkou část naší republiky a zažili jsme spoustu především příjemných chvil. Celkem jsme ujeli téměř 1350 km a nastoupali jsme přes 22 000 výškových metrů. Zažili jsme jak příjemné počasí, tak i spalující horko, a jak říká Forrest Gump, tak snad i všechny druhy deště: někdy pršelo snad i zespodu.

Na naší cestě jsme zdolali hned několik triumfálních vrcholů, z nichž mohu jmenovat Ještěd, Velkou Deštnou, Dlouhé stráně, Praděd, nebo Lysou horu v Beskydech. Nevyhnuly se nám ani defekty na kolech, ale se vším jsme si dokázali poradit a námi vytyčenou trasu se nám podařilo projet až do cíle.

Mě osobně nejvíce bavily hory a výhledy z nich, Petrovi se zase nejvíce zalíbila jižní Morava plná vinic a vinných sklípků.

Nad tím vším však stojí všechny ty příběhy, které jsme na těchto místech zažili, včetně různých setkání - plánovaných i náhodných. No prostě: kdo sedí doma zadku, tak něco podobného asi nikdy nezažije. Pro pořádný zážitek musí člověk vystoupit ze své komfortní zóny a my jsme takhle prožili celé dva týdny, takže příběhů máme opravdu spoustu.

Po celou dobu naší cesty nás kromě nádherné české krajiny poháněl i dobrý pocit z toho, že pomáháme dobré věci. Již teď bychom rádi moc poděkovali všem, kteří již přispěli na konto pardubických baskeťáků na vozíčku. Nicméně výzva stále běží, takže až do konce léta můžete přispívat. Ještě jednou děkujeme."

Jednotlivé etapy zmapoval Pavel Rozsypal, moderátor domácích zápasů Beksy a velký fanoušek cyklistiky

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti