Upravit stránku
03. 05. 2020

10x Radek Nečas


Sára, Dominik a Patrik, jmenoval Radek Nečas jména svých dětí v odpovědi na otázku o největších mimobasketbalových zálibách. Rychlý dotazník s bohatou Šutysovou fotogalerií z uplynulé sezony najdete uvnitř článku.
 1. Kdo jsou tvoji dětští hrdinové?
  "Už nepamatuju, kdo jím v mém dětství byl, je to už  tak strašně dávno... (rozesmál se) Pamatuju si ale, že někdy kolem 13 roku jsem začal registrovat Michaela Jordana. Až zpětně jsem si uvědomil, že jsem sledoval část finálového zápasu mezi Chicago Bulls a Phoenix Suns, i to, kde to bylo. A tak jsem si začal vystřihovat jeho obrázky v tehdejším snad jediném možném zdroji, a to sportovním časopise Stadión (myslím, že se takhle jmenoval). Později k němu samozřejmě přibyli další hrdinové v čele s Jaromírem Jágrem a  chorvatským basketbalistou Tonim Kukočem, protože jsem byl podobný somatotyp a střelec, jako on. (znovu se rozesmál)
   
 2. Jaké jsou tvé největší záliby mimo basketbal?
  "Na to je jednoduchá odpověď: Sára, Dominik a Patrik (Radkovy děti - pozn. aut.), kterým se věnuji, jak jen mi to čas dovolí."
   
 3. Kterých pět písniček patří mezi tvé nejoblíbenější?
  "Nejoblíbenější písničky asi nemám. Poslouchám široké spektrum interpretů od pop muziky až po disko nebo jazz, naopak hudba, kterou moc nemusím, je metal, ani rapu moc neholduji."
   
 4. Jaké své oblíbené knihy bys doporučil k přečtení?
  "V poslední době jsem četl knihu o Andrem Agassim, také jako velký fanoušek seriálu Friends jsem si přečetl novou knihu o nich. V knihovně mám taky hodně knížek o sportovcích: čtyři z nich jsou o Jardovi Jágrovi a samozřejmě nesmí chybět  kniha o Jirkovi Zídkovi. Teď už jen čekám, až napíše memoáry Jirka Welsch, abych ho k této vybrané společnosti mohl přiřadit. (opět se rozesmál)
   
 5. Kdybys měl vypsat své oblíbené filmy, jaké bys uvedl?
  "Statečné srdce, Vykoupení z věznice Shawshank, Gladiátor. Mám rád i animované filmy a komedie, takže těch dalších je spousta."
   
 6. Na co z toho, co umíš kromě sportu, jsi nejvíce pyšný?
  "Myslím, že umím naslouchat (smál se), a taky se považuji za celkém šikovného kutila a opraváře. (stále se smál)
   
 7. Co je pro tebe největší adrenalinový zážitek?
  "Když je možnost a čas, rádi s rodinou výletujem. Snažíme se navštívít zajímavá místa a když je někde například nějaká rozhledna nebo hlavně stezka korunami stromů, tak je to pro mě obrovský challenge, jako pro člověka, který nemá rád, ba přímo nesnáší výšky. Už se mi i parkrát stalo, že jsem na těchto místech tzv. zamrzl, ale co bych pro rodinu neudělal, že... (neustále se smál)
   
 8. Bez jakých materiálních věcí se neobejdeš?
  "Asi bych vyloženě neřekl, že neobejdu, ale auto je pro nás - pro početnější rodinu - ten nejrychlejší a nejpohodlnějsí dopravní prostředek k cestování (viz i má odpověď výše o výletech). Ve městě naopak rád využívám kolo nebo MHD."
   
 9. Je nějaká civilizační vymoženost, bez které by ses rád obešel?
  "Doba se neustále vyvíjí a příchazí nové a nové civilizační vymoženosti, které nám mají pomáhat. Už jednou jsem řekl, že mobilní telefon je dobrý sluha, ale zlý pán, a tak bych chtěl třeba ještě zažít, že by jen na měsíc tato vymoženost nebyla, vrátila se doba telefonních budek a pevných linek v domácnostech. Myslím, že by to naši společnost daleko víc semklo, protože bychom si daleko víc začali povídat a poznávat se navzájem. Samotného by mě právě zajímalo, jak bych to já sám znovu zvládl."
   
 10. Máš nějaké životní motto?
  "Těch mám za ty roky spousty (usmál se), například Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."
Příště: 10x Viktor Půlpán

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti