Upravit stránku
11. 05. 2020

10x Kamil Švrdlík


V dětství obdivoval indiány, chtěl lovit mamuty a bojovat s medvědy. Kamil Švrdlík toho o sobě prozradil dost a dost. Rychlý dotazník s jeho bohatou fotogalerií z uplynulé sezony najdete uvnitř článku.
 1. Kdo jsou tvoji dětští hrdinové?
  "Moji dětští hrdinové byli indiáni. Strašně se mi líbily filmy a knížky o indiánech a Divokém západě. Moc se mi líbilo, jak indiáni žili. Strašně jsem chtěl taky běhat po lesích nebo prériích, lovit bizony a bojovat s medvědy. Další moji dětští hrdinové byli naši úspěšní sportovní reprezentanti. Měl jsem to štěstí, že jsem vyrůstal v době, kdy naši hokejisti, fotbalisti a atleti sbírali jeden úspěch za druhým, proto jsem chtěl být jako oni.
   
 2. Jaké jsou tvé největší záliby mimo basketbal?
  "Mojí největší zábavou mimo basketbal je veškerý další sport (mimo florbalu, který nepovažuji za sport). Sleduji veškeré výsledky a novinky. Rád taky sleduji dobré filmy a seriály, a taky by se dalo říct, že rád vařím. Vařím ale jen jídla, která mi chutnají, takže je potom možná ještě raději jím."
   
 3. Kterých pět písniček patří mezi tvé nejoblíbenější?
  "Queen: I Want to Break Free, Queen: Don´t Stop Me Now, Oasis: Whatever, Team: Je To vo hviezdach, Bloodhound Gang: The Bad Touch."
   
 4. Jaké své oblíbené knihy bys doporučil k přečtení?
  "J.R.R. Tolkien: Pán prstenů (všechny tři díly dohromady), Eduard Štorch: Lovci Mamutů, Jan Šmíd: Jaromír Jágr - vlastní životopis, Jo Nesbo: Sněhulák, Dan Brown: Ztracený symbol."
   
 5. Kdybys měl vypsat své oblíbené filmy, jaké bys uvedl?
  "Jáchyme, hoď ho stroje!, Forrest Gump, Star Wars (původní trilogie), Pán prstenů (trilogie), Marečku, podejte mi pero!"
   
 6. Na co z toho, co umíš kromě sportu, jsi nejvíce pyšný?
  "Nejvíce pyšný jsem na to, že dokážu rozesmát lidi kolem mě. Ať už vtipem, anebo nějakou povedenou hláškou z oblíbeného filmu."
   
 7. Co je pro tebe největší adrenalinový zážitek?
  "Na adrenalinové zážitky a sporty moc nejsem. Adrenalinově se dostatečně vybiju na hřišti. Kdybych měl ale uvést nějaký adrenalinový zážitek z poslední doby, tak musím zmínit cesty na venkovní zápasy Beksy v posledních dvou letech. Pan řidič už nám totiž připravil pár adrenalinových chvilek..."
   
 8. Bez jakých materiálních věcí se neobejdeš?
  "V současném světě je spousta věcí, které nám hodně zjednodušují život, ať už je to elektronika, auto nebo domácí spotřebiče. Myslím si však, že bez všech by se dalo - ať už krátce, či déle - vydržet. Řekl bych proto, že věc, bez které bych byť jenom pár dní nevydržel, je postel. Ne, že bych byl takový spáč, ale bez kvalitního a pohodlného odpočinku bych nebyl schopen fungovat."
   
 9. Je nějaká civilizační vymoženost, bez které by ses rád obešel?
  "Rád bych se obešel bez telefonu, ale samozřejmě jsem si vědom, že to bez něj v současném světě není možné. Telefonem voláme, fotíme, nahráváme, svítíme, nakupujeme, platíme atd. Strašně rád bych byl, aby se bez telefonu obešli i lidi v mém okolí, abychom s přáteli mohli někde posedět v klidu a nikdo nemusel neustále kontrolovat mobil. A třeba abychom se museli domluvit na nějaké schůzce a nemohli ten čas co deset minut měnit. Zkrátka, sraz v osm, sejdeme se tam a tam a hotovo."
   
 10. Máš nějaké životní motto?
  "
  Moje motto je dělat všechno v mém životě naplno. Ať už jde o sport, školu, práci nebo vztah, tak všemu dát 100%. Člověk si to víc užije a také se to každému časem vrátí v podobě úspěchu či splněných cílů."
Příště: David Škranc

Kamil v sezoně 2019/2020

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti