12. 04. 2023

105 bodů a druhý triumf nad mistry

Parádní tečka za dlouhodobou částí Kooperativa NBL! Beksa podruhé v letošní sezoně porazila mistrovský Nymburk, když mu nasázela 105 bodů, a do play-off vstoupí ze 4. místa.

14. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 105:91
(27:22, 33:25, 27:24, 18:20)

Vedli jsme téměř celé utkání. V každé z úvodních tří čtvrtin jsme úřadujícím českým šampiónům nasypali nejméně 27 bodů (!), a když 7 minut před koncem duelu úspěšně trojkoval David Pekárek, rozdíl narostl až na propastných (a maximálních) 23 bodů! "Dneska to nebylo tolik o obraně, ale i takové zápasy jsou. V útoku jsme si dobře půjčovali balón, dokázali jsme soupeře přestřílet a zaslouženě jsme vyhráli," ohlédl se rozehrávač Tomáš Vyoral za 21. vítězným zápasem v letošním ročníku NBL.

Ve čtvrtfinálové sérii, hrané na čtyři vítězství, bude naším soupeřem Ústí n. L. První dva zápasy jsou na programu v pátek 21. 4. (od 17:30) a v sobotu 22. 4. (od 18:30) ve Sportovní hale Dašická. Vstupenky již jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Jakoby nám pocit, že si výhodnější čtvrtou pozici před play-off můžeme zajistit sami, bez ohledu na výsledek souběžně hraného duelu Brna s Ústím n. L., vlil do žil vícenásobnou dávku energie. "Věděli jsme, o co hrajeme. Myslím si, že jsme k tomuto zápasu přistoupili od 1. minuty zodpovědně," souhlasně přikývl Vyo.

Hned od začátku jsme chytli parádní útočný rytmus, dokázali jsme limitovat míčové ztráty (v první čtvrtině pouze 1, do půle 5), a tak jediné, s čím jsme měli problém (byť výrazný), byla nymburská přechodová fáze z obrany do útoku. Díky bodům z brejků (v prvním poločase 20!!!) se s námi hosté drželi v kontaktu, leč nedlouho před přestávkou jsme se odpoutali do klíčového, dvouciferného trháku. V polovině 17. minuty Lukáš Palyza svým jediným košem v zápase přitáhl svůj tým na rozdíl jediného koše (stav 41:39), ale poločas jsme uzavřeli drtivou šňůrou 19:8!

Ani po přestávce náš ofenzívní apetit nepolevoval, přičemž Nymburku jsme definitivně ukázali záda na přelomu závěrečných dvou čtvrtin. Na konci té třetí se krátce po sobě prosadili DeMarco Dickerson s trojkujícím Mateem Čolakem, v úvodu čtvrté DeMarco Dickerson dvěma koši za sebou a zanedlouho David Pekárek trojkou natáhli naši šňůru až na 12:0 - přesně 7 minut před koncem jsme byli vpředu 94:71 a bylo rozhodnuto! "Chtěli jsme mít ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí. Toho jsme dosáhli a teď zbývá jen se pořádně připravit a vyladit na vrchol sezony, a pokud možno vybojovat nějakou medaili," dodal Tomáš Vyoral.

Spokojenost dal najevo i trenér Dino Repeša, jenž nejprve vysekl poklonu téměř tisícovce diváků "Chtěl bych v první řadě poděkovat fanouškům, protože byla plná hala. Jak zápas začal, říkal jsem si, že nemůžeme prohrát. Kluci dostali od fanoušků obrovskou energii," děkoval fanouškům kouč Beksy. "Jsem velmi spokojen, že jsme skončili s 21 výhrami. Pro čtvrtfinále máme výhodu domácího prostředí a když bude plná hala, bude to jeden z klíčových faktorů pro postup dál. DeMarco Dickerson ukázal, že nehraje jen pro sebe, ale hraje pro tým, měl kromě bodů i výborné přihrávky. Věřím, že nám hodně pomůže," uvedl na adresu nedávné posily, která se v domácí premiéře uvedla brilantním výkonem, okořeněnám 28 body a 4 asistencemi!

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.