01. 09. 2017

Cenné minuty pro mladé hráče

Své první přípravné utkání Beksa prohrála, když na úvod třídenního turnaje v Polsku podlehla v koncovce Startu Lublin šestibodovým rozdílem.

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ V POLSKU:

TBV Start Lublin vs. BK JIP Pardubice 83:77
(21:18, 16:19, 18:15, 28:25)

Body: Washington 24, Dutkiewicz 13, Raynolds 12, Dziemba 11... - Burnett 17, Kohout 16 (+7 d.), Pandula 13, Potoček 7, Půlpán 7 (+7 d.), Nečas 7, Martin 5, Svoboda 3, Formánek 2

Beksa nastoupila v neúplné sestavě: kromě pivota Kamila Švrdlíka, jenž reprezentuje Českou republiku na začínajícím mistrovství Evropy, scházeli kvůli zdravotním problémům i rozehrávač Trevin Parks s křídelníkem Davidem Škrancem.

Pozitivní zprávy?

V první řadě cenné minuty pro mladíky-novice v týmu Beksy.

Své první body zaznamenal Michal Svoboda (3 za 11 minut), na delší časový úsek se dostal na palubovku rovněž Lukáš Brožek (necelé 3 minuty), první krátký vstup zapsal také talentovaný junior Jakub Čejka. První duel v pardubickém dresu odehrál americký křídelník Scott Martin, jenž stihl za 24,5 minuty 5 bodů, 5 doskoků a 2 asistence.

Do zápasu jsme vstoupili rychou šňůrou 0:7, ale Lublin záhy taktéž 7 body v řadě dorovnal své manko a po většinu první půle byl vpředu, nejvýše však o 6 bodů. Na přelomu posledních dvou čtvrtin se zdálo, že soupeř zásadně odskočí: Beksa se z vedení 46:50 propadla na začátkučtvrté části hry do osmibodové ztráty (62:54).

Dominez Burnett nás přitáhl rychlými 12 body (!) do těsného kontaktu a 4 minuty před koncem úspěšně trojkoval Dušan Pandula - 69:69. Polský tým však po time-outu reagoval další bodovou šňůrou (10:2) a v koncovce už další dramatizaci nedopustil.

Druhý páteční zápas:
MKS Dabrowa Górnicza vs. Cmoki Minsk 64:55

V sobotu se Beksa utká s domácím MKS Dabowa Górnicza, v neděli turnaj zakončí duelem s běloruským Cmoki Minsk.

Ondřej Kohout: "Předvedli jsme týmový výkon"

"Abych se přiznal, čekal jsem to horší - tím, v jaké sestavě trénujeme a v jaké jsme do Polska přijeli. Myslím si, že to z naší strany byl lepší výkon než jsme čekali. Chtěl bych pochválit mladé kluky, kteří nás doplnili. Ukazují, že tady nejsou jenom do počtu, ale že taky něco dokážou. To bylo hodně pozitivní."

"Řekl bych, že pozitivní bylo i nasazení, které jsme předvedli, a celkově náš herní projev. Hráli jsme týmově - v prvních zápasech to tak většinou nebývá, každý se chce ukázat, ale tentokrát tomu tak nebylo. Předvedli jsme týmový výkon, což je pro mě velké plus."