Upravit stránku

Výstava v Mázhausu k 60. výročí založení klubu

Pardubický klub připravil na měsíc duben unikátní výstavu, u příležitosti oslav 60. výročí svého založení.

Zajímavá výstava, která mapovala bohatou a velice úspěšnou historii pardubického basketbalového klubu, byla jedním z vrcholů oslav 60letého výročí založení BK Pardubice. K vidění byly například kroniky, dobové novinové články, historické fotografie, bulletiny, trofeje a mnoho dalších zajímavostí. "Díky vstřícnosti pánů Jakuba Bažanta a Jiřího Závozdy navíc bylo možné nahlédnout také do historie československého basketbalu," podotkl René Peška, PR manažer BK JIP Pardubice. "Je zcela samozřejmé, že své místo na výstavě měl i veleúspěšný mládežnický oddíl," doplňuje.

Besedy s bývalými i současnými hráči a trenéry

Nedílnou součástí výstavy byly velmi poutavé besedy a autogramiády s hráči, kteří oblékali či v současné době oblékají dres BK Pardubice, a taktéž s nejúspěšnějšími trenéry klubu. Primárně byly určeny žákům pardubických základních škol, a proto probíhaly převážně v dopoledních hodinách. Zúčastnili se jich mj. trenér mistrů ČSSR z roku 1984 Luboš Bulušek, bývalý kouč A-týmu BK JIP Pardubice, nyní šéftrenér projektu Golden Talents Dušan Bohunický, bývalý hráč Jiří Sýkora či současný kapitán Lukáš Kotas.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti