Upravit stránku
14. 03. 2022

Všichni makali na 150%


Radost z bronzových medailí v Českém poháru byla na hráčích Beksy jasně patrná. Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem se shodli, že výhra nad Brnem v utkání o 3. místo byla zasloužená.

KAMIL ŠVRDLÍK

Jak hodnotíš napínavý zápas s Brnem?
"Jsme strašně rádi, že jsme to nakonec urvali. Až na začátek utkání jsme celou dobu vedli, ale Brno to vždycky stáhlo, a když šlo 5 minut před koncem do vedení na +1, říkal jsem si, že jestli tenhle zápas ztratíme... Víceméně jsme pořád vedli, zápas jsme celou dobu kontrolovali. Poslední minuty jsme urvali silou a bojovností."

Co jsme zlepšili v naší hře oproti sobotnímu nevydařenému semifinále s Opavou?
"Z naší strany to bylo mnohem lepší hlavně v obraně. Kdybychom takhle bránili v sobotu, tak jsme hráli v neděli finále… Každopádně je ale fajn mít medaili po vítězném zápase." (pousmál se)

Je výhra a zisk bronzových medailí především odměnou za enormní úsilí, které jsme do utkání vložili?
"Ono to tak bývá. Jednalo se o druhý zápas ve dvou dnech, navíc se hraje brzy odpoledne... Už jsem pár takovýchhle zápasů hrál a vím, že to většinou nebývá nějaká velká přestřelka, nějaký krasobasket, ale většinou to bývá spíš ubojované. A my jsme moc rádi, že jsme to ubojovali."

Dokážeš vypíchnout nějakou konkrétní pasáž, či herní činnost, díky níž jsme dramatický zápas o 3. místo překlopili na naši stranu?
"Jak už jsem vzpomínal, myslím si, že mnohem lepší obranou. Byli jsme schopni si vypomoct, fungovaly nám rotace, to nám strašně pomohlo. V útoku jsme zahráli v rozhodujících chvílích naše akce, byli jsme schopni dostat balón přesně tam, kam jsme chtěli. Ať už jsme dali koš, nebo získali faul, nebo jsme třeba i minuli, ale byla to otevřená střela... To všechno nám strašně pomáhalo, viděli jsme, že jsme schopni to provést tak, jak chceme. Vidíme, že nám to může přinést úspěch."

Naladili jsme se výhrou a bronzem v Českém poháru na nadcházející FINAL 4 Alpe Adria Cupu?
"Je samozřejmě mnohem lepší, že máme nějaké vítězství, než jet na Slovensko s dvěma porážkami. Teď máme dva dny, abychom si trochu odpočinuli a zase se co nejlépe připravili. Věřím, že FINAL 4 Alpe Adria Cupu zvládneme, tentokrát snad už i v tom prvním dni."

TOMÁŠ VYORAL

Co rozhodlo zápas o 3. místo?
"Myslím si, že jsme všichni makali na 150%, hlavně v obraně. Dostali jsme o 30 bodů méně než v sobotu… Hráli jsme daleko semknutěji. Nechci říct, že jsme si to zasloužili, ale řekl bych, že jsme tomu šli trošku víc naproti. V závěru nám padly nějaké šťastnější střely, dokázali jsme ubránit. Užívám si to."

Jak ti bylo v polovině poslední čtvrtiny, kdy Brno smazalo náš dvanáctibodový náskok a dostalo se do vedení?
"Tam to bylo o pár koších. Vedli jsme, ale nedali jsme nějaké otevřené střely, naopak Brno je trefilo a tím se dostalo zpátky do zápasu. Nicméně pak jsme, mám ten pocit, doskočili dvakrát v útoku balón, dali jsme jednoduchý koš a už jsme to nepustili."

I díky tvojí klíčové střele, kterou sis vzal 32 sekund před koncem, kdy jsi skóroval přes Šimona Puršla a navýšil naše vedení na 5 bodů. Jak se cítíš v těchto rozhodujících momentech?
"Já mám takové situace rád. Zápas byl hodně fyzický, v některých momentech už to nebyl moc basket, ale spíš ragby, ale nám to nevadilo. Přizpůsobili jsme se a jsme rádi, že jsme vyhráli."

Třetí místo v Českém poháru je velmi cenný úspěch. Pomůže nám ve zbývající části sezony?
"Určitě je to pro nás povzbuzení do další práce, ale semifinále jsme mohli zvládnout daleko lépe. Třetí místo je super, nicméně víme, že do dalších zápasů máme co zlepšovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti