Upravit stránku

Čti s Beksou

Čti s Beksou je název projektu, který BK Pardubice realizuje od školního roku 2017/2018 ve spolupráci s Krajskou knihovou v Pardubicích. Projekt je určen žákům 3. tříd z pardubických základních škol, přičemž v premiérovém ročníku se do něj zapojilo 13 tříd, čili dohromady bezmála 400 dětí, a v letošním školním roce 2018/2019 ještě o dvě třídy více! V rámci tohoto projektu malí čtenáři čtou a baví se o knihách s basketbalisty, kteří jsou patrony daného ročníku, a to jak v prostorách knihovny, tak posléze ve svých třídách.

Koncept projektu

Každá třída nejprve navštíví Krajskou knihovnu v Pardubicích, kde děti - vždy spolu s jedním z patronů projektu a s dalšími zástupci BK Pardubice a krajské knihovny - hovoří o četbě knih, o svých oblíbených knihách, oblíbených autorech atd. V závěru tohoto prvního setkání pak hráč-patron rozečte úvodní kapitolu knihy, kterou si děti z každé třídy společně vyberou.

Tuto knihu si následně odnesou do školy a v průběhu jednoho měsíce ji nejen společně ve třídě přečtou, ale poté i zpracují plakát (či jinou formou), na němž vyjádří své dojmy a zážitky z přečtené knihy. Přímo ve třídě je poté navštíví zástupci BK Pardubice (v čele s jedním z patronů) i krajské knihovny, pohovoří s dětmi o jejich dojmech z vybrané knihy a také jim předají záložky s logem projektu Čti s Beksou a vstupenky na vybrané utkání BK Pardubice.

Slovo k projektu

"Jsme moc rádi, že můžeme spolupracovat s Beksou. Ukazuje se, že kultura a sport mohou jít ruku v ruce. Je pro nás podstatné, že právě díky podpoře knihovny ze strany vrcholových sportovců můžeme dětem ukázat, jak je důležité vzdělávat nejen tělo, ale i ducha. A to všechno jde zábavnou formou."

Radomíra Kodetová, ředitelka Krajské knihovny v Pardubicích

"Tento projekt vnímáme jako velmi důležitý, a to z mnoha pohledů. V první řadě, i přes moderní technologie mají knihy pro děti své kouzlo a je velice přínosné, když si děti najdou ke knihám pozitivní vztah. O dalších přínosech není pochyb: patří mezi ně rozšíření slovní zásohy, naučit se číst nahlas, orientovat se v knihovně apod. Je krásné, když děti mají své knižní hrdiny, když prostřednictvím četby knih podněcují svou fantazii. Víme dobře, že nejlépe táhnou příklady, a proto tento projekt spolu s krajskou knihovnou aktivně realizujeme, proto se do něj rádo zapojilo několik našich hráčů. Děkujeme Krajské knihovně v Pardubicích za spolupráci."

Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti