22. 04. 2019

Zápas 3: Beksa vs. Olomoucko

Po dvou zápasech na Hané, které Bekse nevyšly podle ideálních představ, se čtvrtfinálová série s Olomouckem přesouvá ke dvěma utkáním do Pardubic.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS Č. 3:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko
úterý 23. 4. v 18 hodin, SH Dašická

V obou úvodních zápasech jsme měli naději na úspěch, ovšem ani jednu příležitost jsme bohužel nevyužili.

Duel 1 jsme ztratili o 5 bodů, utkání číslo 2 výrazněji - vinou nepovedené třetí čtvrtiny o 11 bodů, přičemž v první půli jsme většinou byli vpředu (nejvíce o 9 bodů) a náš náskok mohl (a měl) být ještě výraznější. Klíč k úspěchu je zcela jednoznačně v kvalitnější defenzivní činnosti, vždyť v zápasech číslo 1 a 2 jsme inkasovali dohromady 188 bodů!! "Olomoucko je vyloženě ofenzivně laděný tým, takže náš útok by neměl být problém, protože oni nemají žádnou extra silnou obranu, ale je to hlavně o naší obraně, o tom, abychom zastavili jejich klíčové hráče," podotkl pivot Ondřej Kohout.

Celý rozhovor s Kohym po úvodních dvou duelech si můžete přečíst zde: Kohy po druhé porážce

V prvním utkání jsme nedokázali eliminovat výtečného střelce Lukáše Palyzu, jemuž velmi zdatně sekundoval Javonte Douglas: společně se postarali o 51 bodů a 20 doskoků (Palyza proměnil 6 z deseti tříbodových pokusů)!!! Ve druhém zápase se tito dva muži složili "jen" na 25 bodů (8 + 17), jenže jsme pro změnu neustrážili jejich spoluhráče: křídelník Thomas Dunans, jenž v duelu číslo 1 odehrál pouhých 5 minut a stihl 2 body, nám nasázel 23 bodů, rozehrávač Jure Pelko přidal 21 bodů + 10 asistencí...
Je čas! Zabrat!

"Pro play-off máme skvělý slogan Je čas - a teď opravdu JE ČAS, abychom se maximálně koncentrovali v každém utkání na celý zápas. Nejen na dvě nebo tři čtvrtiny, protože to nestačí, je potřeba hrát naprosto soustředěně celý zápas," zdůraznil trenér Levell Sanders. "Myslím, že právě tohle je věc, na kterou se musíme nejvíce zaměřit v celé čtvrtfinálové sérii."

Obrana, obrana, obrana.

Jedině výrazně kvalitnější defenzivní činnost nám může vynést zisk prvního čtvrtfinálového bodu.

Pro zajímavost: hned v prvním vzájemném utkání v letošní sezoně jsme Olomoucku povolili nastřílet jen 70 bodů a přesvědčivě jsme zvítězili. V následujících šesti zápasech jsme však inkasovali průměrně 94 bodů (!) a přestřílet našeho soupeře se nám podařilo pouze jedinkrát. "Olomoucku se právě teď daří všechno, ale my musíme být odolnější v obraně a nedávat jim tolik šancí ke snadným košům, naopak je potřeba, abychom jim to udělali co nejtěžší," velí Ell. Krátce okomentoval i naši ofenzívu. "Pokud jde o náš útok, potřebujeme být organizovanější. Chceme hrát rychle, ale ne divoce - je potřeba mít optimální balanc."