23. 04. 2019

Zády ke zdi

Po dvou neúspěšných zápasech v Prostějově nepřišlo vítězství ani doma. Beksa ztrácí ve čtvrtfinálové sérii s Olomouckem již 0-3 na zápasy a ve středu bude odvracet první mečbol.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS Č. 3:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 87:93
(28:14, 16:38, 15:23, 28:18)

Stav série: 0 - 3

Zápas 3 lze rozdělit na dvě zcela odlišné pasáže.

V té první, bohužel výrazně kratší, jsme jednoznačně dominovali: úvodních 9 minut jsme ovládli 28:12!

V té druhé, která trvala od 10. do 28. minuty, jsme naopak naprosto propadli: šňůra 25:63 je dostatečně výmluvná...

Nic platná nám už nebyla Donovanem Jacksonem vedená závěrečná velká stíhací jízda. V poslední čtvrtině jsme se sice dokázali vyškrábat z hluboké, 22bodové propasti a pět minut před koncem jsme se dostali na jednociferný rozdíl, leč blíž než na 8 bodů už nás zkušený tým Olomoucka nepustil. "První čtvrtina se nám velmi vydařila, ale potom jsme začali dělat pro nás až netypické věci. Hodně jsme se stahovali do vnitřního prostoru, čímž jsme nechávali jejich trojkaře volné a hosté toho využili. Naprosto jsme nesplnili to, s čím jsme šli do zápasu," hodnotil duel smutný trenér Levell Sanders.

Měli jsme snový start. Na úvodní snadný koš Michala Norwy jsme zareagovali šňůrou 13:0 (Ondřej Kohout 6 bodů) a půl minuty před koncem první čtvrtiny střídající Donovan Jackson - poté, co sotva vkročil na hřiště - trojkoval na 28:12! Senzačního vstupu do utkání jsme však vůbec nedokázali využít. Olomoucko ve druhé čtvrtině změnilo obranu a hlavně: doslova nás rozstřílelo z dálky.

Během necelých dvou minut hosté trefili 5 (!) trojek (Sehnal a Pelko 2, Dunans 1), o chvíli později Thomas Dunans proměnil další dvě rychle po sobě, a když v 16. minutě trojkoval Lukáš Palyza, už navýšil náskok svého týmu na 42:46!!! Úsek od 10. do 20. minuty skončil poměrem 16:40!!! "Nevím moc, co říci... Myslím si, že jsme hráli naprosto bez energie a hráči Olomoucka toho využili. Hráli skvěle v útoku," soukal ze sebe Donovan Jackson.

Ani ve třetí čtvrtině nepřišlo výrazné zlepšení. Trojková smršť Olomoucka sice nepokračovala, jenže pro změnu jsme nezvládali eliminovat soupeřův útočný doskok (11 ve druhém poločase). Hanáci definitivně stvrdili svůj triumf mezi 25. a 28. minutou, kdy se šňůrou 0:15 (!) utrhli do rozhodujícího vedení (53:75). Donovan Jackson pak ještě devíti rychlými body na přelomu posledních dvou čtvrtin zažehl plamínek naděje, a když Viktor Půlpán v 35. minutě přesnou trojkou snížil na 73:81, zdálo se, že ještě můžeme zdramatizovat koncovku. V další pasáži jsme však buď ztratili míč, nebo neúspěšně stříleli, takže třetí čtvrtfinálovou porážku se nám již odvrátit nepodařilo. "Co se týče zítřka, je načase, abychom začali více bojovat. Vzhledem k tomu, že sezona je na hraně, a nikdo nechce prohrát takhle rychle, tak se musíme zvednout, prodloužit sérii a vrátit ji znovu do Prostějova," doplnil Levell Sanders.

Statistiky na webu České basketbalové federace.