03. 12. 2020

Výhra se stovkou

Po rozpačité první čtvrtině se Beksa dostala do tempa, ve druhé a třetí části hry nasypala Ostravě celkem 62 bodů a kontrolovaně si došla pro své páté vítězství v NBL.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. NH Ostrava 101:79
(15:22, 32:21, 30:13, 24:23)

Když jsme v 8. minutě ztráceli na Ostravu již 9 bodů a před polovinou druhé čtvrtiny jsme stále byli pozadu o 8 bodů, nevypadalo to, že se v dalším průběhu utkání zvedne opona našeho ofenzivního představení. "První poločas opravdu nebyl podle mých představ," byl kritický pardubický kouč Ken Scalabroni"Nehráli jsme tak pospolu, jak bychom měli. Řekl bych, že to bylo dané i tím, že Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem byli devět dní s národním týmem a chvíli nám trvalo, než jsme se do toho společně dostali," jmenoval dva muže, kteří se v konečném účtování složili na 51 bodů, 13 doskoků a 9 asistencí!!! I díky jejich výraznému ofenzivnímu příspěvku jsme od třetí čtvrtiny dostali zápas pod kontrolu a nakonec zvítězili zcela přesvědčivě o 22 bodů.

Úvodních 17 minut jsme se velmi pozvolna dostávali do tempa. V hostujícím týmu se prosazovali zejména Zane Waterman s Dominikem Heinzlem a Justusem Alleynem, kteří Novou huť potáhli k vedení 32:39 v 17. minutě. Zásledující osmiminutovka na přelomu obou poločasů byla klíčovou pasáží zápasu. V úseku od 18. do 26. minuty jsme natáhli naši šňůru až na 36:11 (!!!) a otočili průběžný stav na 68:50!

"Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, hlavně pokud jde o agresivitu v obranné fázi. Takovou agresivitu od nás očekávám, rozhodně je to něco, v čem budeme chtít pokračovat. Jsou z toho získané míče, jednoduché body a vede to k vítězství," pokračoval už spokojenější Ken Scalabroni ve svém hodnocení.

Ostravě nepomohl ani přechod na zónovou obranu.

Několik útoků jsme do ní sice neodehráli podle představ, leč delší útočný výpadek nenastal.

Především jsme si však hodně pomohli obranou: naše agresivita vedla k mnoha získaným míčům a snadným košům.

Nejvýraznějším rozdílem jsme vedli hned na startu poslední čtvrtiny (79:56), stobodovou hranici pokořil Prokop Slanina.

Měli jsme pět dvouciferných střelců. Velmi efektivní Tomáš Vyoral zaznamenal 28 bodů (dvojky 9/14, trojky 2/2, trestné hody 4/5), dvacetibodovou hranici pokořil i Kamil Švrdlík (23 bodů, z pole 6/10, trestné hody 6/11), ovšem hrdinou večera byl Prokop Slanina, jenž nasbíral senzační double-double: 17 bodů + 11 doskoků + 10 asistencí!!! Všichni tito tři hráči měli v kolonce užitečnosti číslo vyšší než 30! Michal Svoboda nastřílel 14 bodů (trojky 4/8) a T. J. Dunans přidal 11 bodů.

Týmový koeficient užitečnosti 141 je druhým nejvyšším číslem v dosavadním průběhu letošního ročníku NBL.

Kompletní statistiky naleznete na webu České basketbalové federace.