12. 04. 2018

Výhra o bod, série 1-1

Je srovnáno! Pardubičtí basketbalisté ustáli složitou situaci po úvodní čtvrtfinálové porážce a v nesmírně napínavém Utkání 2 porazili Ústí o jediný bod.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 76:75
(11:20, 21:8, 21:22, 23:25)

Stav série: 1 - 1

Body: Spearman 22, Pandula 16, Švrdlík 8 (+10 d.), Půlpán 7, Welsch 6 (+5 as.), Kent 6, Potoček 5, Nečas 4 (+10 d.), Kohout 2 - Šteffel 16, Singletary 15, Pecka 14, Robinson 12, Svejcar 6, Votroubek 5 (+8 d.), Šmíd 5, Šotnar 1 (+7 as.), Treadwell 1

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 917

Oproti úvodnímu zápasu jsme předvedli kvalitnější výkon, Slunetu jsme jednoznačně přeskákali (útočné doskoky 18 - 3), ovšem o výsledku se přesto rozhodovalo až v závěrečných sekundách. 9 sekund před koncem Brandon Spearman překlopil stav na naši stranu a hosté už po time-outu neskórovali, tudíž série se přesune na sever Čech za stavu 1 - 1. "Po celé utkání jsme hráli s velkou energií, rvali jsme se, bojovali, což se nakonec vyplatilo," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Po třech odehraných minutách jsme vedli 8:7, ovšem pak jsme plných 6 minut neskórovali (!) a na útočné polovině hřiště jsme hráli v podobné křeči, jako v Zápase 1 - Ústí znovu zatahovalo obranu hluboko pod koš, často stáli až 4 hráči ve vymezeném území, a my jsme si s tím nedokázali poradit. Smečující Ladislav Pecka natáhl šňůru Slunety na 0:11 a rozdíl byl poprvé dvouciferný (8:18), hned na startu druhé části jsme se propadli do 11bodové ztráty (11:22).

Další propad už naštěstí nepřišel...

Zagresivnili jsme obranu, v útoku jsme si vytvářeli lepší pozice pro zakončení a šňůrou 14:0, jíž zakončil úspěšně trojkující Brandon Spearman, jsme překlopili skóre na naši stranu (25:22). "Dnes jsme daleko agresivněji bránili, i v útoku to bylo lepší," uvedl kapitán Radek Nečas.

V první půli jsme udrželi Ústí na pouhých 28 bodech a jen 40 sekund na startu druhého poločasu nám stačilo ke zvýraznění náskoku na 9 bodů - z trojky se trefil Dušan Pandula, záhy se prosadil Jiří Welsch: 37:28 (nejvýraznější vedení Beksy v průběhu utkání). David Šteffel však rychlými pěti body vrátil svému týmu sebevědomí, a byť jsme se většinou drželi mírně vpředu (34. minuta - 62:56), rozhodující úder jsme soupeři nezasadili.

Naopak, Slunetě se rozehrál k velkému výkonu rozehrávač Evan Singletary - v prvním poločase bez bodu, ve druhém skóroval 15 bodů! - a po jeho dvanácti bodech, které stihl vysázet mezi 36. a 40. minutou, hosté rázem vedli v poslední minutě o jeden bod (74:75). Po time-outu jsme však zahráli situaci pro Brandona Spearmana, jenž ze střední vzdálenosti zamířil přesně a ústecká odpověď taktéž po oddychovém čase už další zvrat nepřinesla. "Bylo to vybojované utkání. Pro nás je to samozřejmě velice důležitý bod," oddychl si trenér Tomáš Bartošek.