15. 03. 2019

Výhra. A zápas, který bavil

Fantastická divácká kulisa, výborný výkon Beksy, vítězství. Poprvé v sezoně jsme skolili děčínské Válečníky a zapsali jsme ligovou výhru číslo 16.

7. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 92:80
(26:19, 28:28, 16:18, 22:15)

Ani jednou jsme neprohrávali. Ve třetí čtvrtině jsme vedli až o 17 bodů. Děčín se přitáhl, ale znovu jsme našli odpověď.

Poslední utkání první poloviny nadstavby přineslo nůši pozitiv. "Odvedli jsme dobrou práci. Tenhle zápas jsme odehráli právě s takovou energií, jaké bylo potřeba," chválil svůj tým kouč Levell Sanders. Třetí zápas v šesti dnech - po nedělní šestibodové porážce v Nymburce a středečním osmibodovém vítězství v Ústí n. L. - jsme zvládli způsobem start-cíl. Mnohokrát jsme ukázali nezměrnou vůli po úspěchu, i hostující trenér Pavel Budínský ve svém pozápasovém hodnocení uznal: "V celkovém obraze si Pardubice výhru zasloužily, protože byly efektivnější, bojovné, prostě uhájily domácí palubovku."

Ofenzivní první poločas bavil. V 6. minutě Ondřej Kohout košem s faulem posouval skóre na 16:8, i v 9. jsme měli na kontě dvojnásobný počet bodů než Děčín (22:11) a ve 14. minutě to bylo 37:27. V té době jsme měli úspěšnost dvoubodové střelby famózních 77% (10/13), táhl nás zejména produktivní Ozren Pavlovič, jenž stihl do půle nasázet rovných 20 bodů - z trestné linie to měl 11/11 (celý tým 18/20 - 90%)!!!

V prvním poločas nás zdobil velice příznivý počet míčových ztrát (pouze 3! oproti 7 děčínským), naopak o ještě komfortnější náskok nás připravilo 12 útočných doskoků hostů (vytěžili z nich 10 bodů). "Hráčům jsem o přestávce říkal, že dobré věci z prvního poločasu je potřeba přenést do druhé půle, což se nám podařilo," uvedl Ell Sanders.

Třetí čtvrtinu lze rozdělit na dvě části.

V té první jsme zcela dominovali a díky pasáži od 21. do 24. minuty, kterou jsme ovládli 10:0, jsme vedli 64:47!

Ve 24. minutě Viktor Půlpán s Kamilem Švrdlíkem výtečně sehráli okulahodící akci alley-oop (66:49), ovšem pak přišel propad. Úsek od 25. do 30. minuty skončil poměrem 4:16 - i kvůli našim 7 ztrátám během osmi minut a jen dvěma proměněným střelám z osmi pokusů - a Válečníci se i díky třem trojkám (Pomikálek 2, Feštr 1) přitáhli zpět do těsného kontaktu. Na startu poslední čtvrtiny Ježek trojkoval na 72:68, nicméně další dramatizaci už jsme nedopustili. Výrazně jsme zlepšili doskok - ve druhé půli jsme dominovali na útočném doskoku 12 - 4! - a za výrazného přispění Ondřeje Kohouta (8 bodů v rozmezí dvou minut) jsme si vzali zpět dvouciferný náskok (85:74), který jsme udrželi až do konce. "Bylo to těžké, jako byla všechna předchozí utkání s Děčínem. Šlo o hodně fyzický zápas, ale odvedli jsme dobrou práci," doplnil Levell Sanders.

Po prvním poločase jsme zaostávali na doskoku (17 - 22), což se ovšem ve druhém poločase změnilo (26 - 13).

Jedním z klíčových faktorů byla úspěšnost střelby trestných hodů. Oba týmy jich měly k dispozici podobný počet, ovšem naše exekuce byla o poznání úspěšnější (23/26 - 15/24).

Měli jsme pět dvouciferných střelců, jimž vévodil Ozren Pavlovič s 27 body (střelba z pole 7/19, trestné hody 11/11). Kamil Švrdlík, znovu velmi efektivní, přidal 18 bodů (z pole 7/11, trestné hody 3/4), Ondřej Kohout zapsal 12 ze svých patnácti bodů ve druhém poločase: začal trojkami 0/5, ovšem v rozhodné pasáži proměnil dvě rychle po sobě a zásadní měrou se zasloužil o důležité vítězství. Evan Singletary nastřílel 12 a Michal Svoboda (se stoprocentní střelbou: dvojky 1/1, trojky 2/2, trestné hody 2/2) zaznamenal 10 bodů.