04. 09. 2015

Výhra. A stovka!

První zápas, první vítězství - a ještě pokoření hranice sta nastřílených bodů! Beksa zvítězila v Pezinku nad bratislavským Interem v útočné laděném duelu osmibodovým rozdílem a v pondělí 7. 9. ji čeká první domácí zápas se Svitem (17 hodin, hala Dukla).

PŘÍPRAVA:
Inter Bratislava vs. BK JIP Pardubice 93:101

(27:29, 36:31, 15:19, 15:22)

Body: R. Rančík 30 - Švrdlík 19, Wall 18, Škranc 16, Sanders 14, Pandula 11, Šoukal 11, Příhonský 4, Půlpán 4, Potoček 2, Formánek 2

Trenér Dušan Bohunický postrádal trio Lukáš Kotas-Radek Nečas-Ondřej Kohout. Prvnímu jmenovanému se ráno v den utkání narodila dcera Elenka, druhý působí u českého reprezentačního týmu mužů a třetí rehabilituje po operaci kolene.

Raritou zápasu byl především vysoký počet faulů (jen v první čtvrtině jich rozhodčí odpískali celkem 21!!!, první půle se kvůli častému přerušování hrála nevídaných 55 minut!!!), ale také vysoký počet bodů. Oba soupeři si v útoku dokázali nalézat dobré střelecké pozice, které hráči proměnovali.

Ve druhém poločase pardubičtí basketbalisté přece jen utáhli obranná stavidla a výsledkem bylo shodně pouhých 15 inkasovaných bodů ve třetí i čtvrté čtvrtině! "Myslím si, že to pro nás byl velmi poučný zápas, protože v první půlce jsme nevěděli, jak reagovat na hru některých hráčů, nechali jsme nějaké otevřené střely hráčům, o nichž jsme nevěděli, že jsou extra dobří střelci za 3 body. Ve druhé polovině jsme to dokázali pokrýt, naopak z pohledu našeho útoku jsme i nadále pokračovali ve vytváření velmi dobrých pozic pro zakončení," hodnotil utkání trenér Dušan Bohunický

Klíčový trhák se Bekse povedl v polovině poslední části hry. Dušan Pandula a Levell Sanders dvoubodovými koši a Jobi Wall dvěma trojkami v rychlém sledu sebrali Interu mírné vedení a do závěrečné tříminutovky jsme šli za stavu 88:93 - a koncovku jsme již kontrolovali.

Dařilo se střelcům z dálky: celkem jsme zaznamenali 11 úspěšných tříbodových střel (Jobi Wall a David Škranc 4).