05. 01. 2022

Výhra a postup

Výborně! Navzdory citelně oslabenému perimetru Beksa skvěle zvládla své předposlední utkání v základní fázi Alpe Adria Cupu a přesvědčivým vítězstvím ve Welsu si zajistila postup do další fáze.

DOHRÁVKA 3. KOLA ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU:

Raiffeisen Flyers Wels vs. BK Pardubice 50:79
(15:22, 11:13, 11:28, 13:16)

David Pekárek, Petr Šafarčík a Michal Svojanovský. Ti všichni Bekse scházeli vinou zdravotních problémů.

Svoji zápasovou premiéru v pardubickém dresu si naopak odbyl chorvatský pivot Antonio Vrankovič. A vedl si výtečně: na palubovce strávil necelých 18 minut, proměnil všech 6 střel z pole, 7 z 8 trestných hodů a zápas ukončil s bilancí 19 bodů + 6 doskoků (z toho 3 útočných), koeficient užitečnosti 28)! Utkání jsme definitivně dostali pod kontrolu ve třetí čtvrtině, v níž jsme zcela jasně dominovali, vyhráli ji o 17 bodů a posunuli náš náskok nad dvacetibodovou hranici. "Gratuluji hráčům k vítězství a k postupu do čtvrtinále Alpe Adria Cupu. Přijeli jsme do Rakouska připraveni a velmi motivováni, protože v domácím zápase nám Wels dělal problémy, ale dnešní utkání jsme zvládli, za což jsme pochopitelně rádi," uvedl trenér Dino Repeša.

Zapsali jsme první tři body, ovšem poté domácí několikrát úspěšně atakovali náš vnitřní prostor a kontrovali 8 body v řadě. Zareagovali jsme aktivnější obranou, z níž plynulo několik zisků a snadných bodů, z čehož rezultovala naše šňůra 2:12. I díky 9 bodům z rychlých protiútoků (Wels 0) jsme nakonec úvodní část vyhráli o 7 bodů. Zkraje druhé čtvrtiny Flyers zůstali téměř tři minuty bez bodu a měli jsme několik dobrých možností a otevřených střel z dálky, jak výrazněji odskočit, leč proměnili jsme jedinou, a tak místo narůstu rozdílu ve skóre se domácí po Birtsově tříbodové akci přitáhli na 24:26 (16. minuta). Mezi 11. a 18. minutou jsme proměnili jedinou z 10 střel z pole, ovšem závěr první půle skončil 2:8 (Vrankovič 5, Walton 3) a vzali jsme si zpět devítibodový náskok.

Na velmi nízkém poločasovém stavu se podílela zejména oboustranně velmi špatná střelba z dálky (trojky 0/14 - 1/13).

Během úvodních 115 sekund druhé půle nám úspěšně najíždějící Josef Potoček a záhy hned dvakrát přesně trojkující Dantez Walton poprvé zajistili dvouciferné vedení (28:43). Pasáž od 21. do 25. minuty skončila poměrem 4:15, díky čemuž jsme zaokrouhlili rozdíl na rovných 20 bodů (30:50), a když 11,5 minuty před koncem Dantez Walton trefil svou třetí trojku v této čtvrtině, byli jsme vpředu už o 26 bodů (35:61). Třetí hrací období jsme ovládli naprosto jednoznačně o 17 bodů (11:28), maximální rozdíl činil 38 bodů (38. minuta - 40:78).

"Začátek byl hodně agresivní a rychlý, ale postupem času jsme lépe začali využívat naši výhodu pod košem a dobře jsme atakovali nižší podkošové hráče Welsu. Od druhé čtvrtiny jsme dobře kontrolovali rytmus hry v útoku, ale hlavně bych vyzvedl naši obranu, která byla skvělá, možná nejlepší v sezoně. S tím souvisí i doskok: v Praze na USK jsme doskočili o 13 míčů více než soupeř, dnes o 12, i proto to pro nás byl na konci jednodušší zápas," doplnil své hodnocení Dino Repeša.