Ve fantastické kulise téměř 4500 diváků (!) vyvrcholil v pardubické Tipsport aréně projekt Hrajeme spolu za Pardubice II.

25. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. NH Ostrava 78:71
(22:20, 20:14, 20:23, 16:14)

Body: Pandula 15, Wall 13, Autrey 11, Švrdlík 10, Půlpán 8, Kotas 6, Škranc 6, Příhonský 5, Kohout 2, Nečas 2 - Igrutinovič 25, Kerr 16, Bohačík 13, Číž 12, Oluič 3, Bratčenkov 2

Samotnému zápasu předcházel unikátní třicetiminutový koncert Komorní filharmonie Pardubice a KYX Orchestra Chrudim, po utkání následoval ještě patnáctiminutový přídavek. Celá akce měla charitativní podtext: o přestávce převzali šek na 22.500 Kč rodiče nemocné Elišky, postižené kryptogenní epilepsií.

Ve druhé čtvrtině šla Beksa do šestnáctibodového trháku. Zkraje této části hry sice Nová huť srovnala skóre na 22:22, jenže následovala drtivá šňůra 16:0 a odskočení na 38:22!!! Ve třetí části hry však přišel další zvrat - Ostrava nastřílela 10 bodů v řadě a otáčela na 50:56. Pasáž mezi 17. a 27. minutou přitom ovládla poměrem 12:34!!! Velmi rychle, do konce třetí čtvrtiny, jsme však kontrovali šňůrou 12:1, postupně jsme navýšili náš náskok k desetibodové hranici a koncovku kontrolovali.

Pozápasové ohlasy:

Marek Stuchlý (asistent trenéra NH Ostrava):
„Než se začneme bavit o basketu, tak bych opravdu chtěl pogratulovat obrovské propagaci basketu. To, co se dneska stalo, je opravdu něco neuvěřitelného. Opravdu klobouk dolů. Jinak gratuluji Ellovi k první vítězství. A jenom k té koncovce. Bylo to úžasné utkání jak pro diváky, tak pro hráče. V koncovce jsme nechali Autreyho udělat pár nesmyslných nájezdů, když moc dobře víme, že umí jenom vnik. Bohužel jsme ho neubránili. Také na obraném doskoku jsme posledních 5 minut naprosto vyhořeli a to nás mrzí, to je ta naše porážka. Takže já bych chtěl opravdu ještě jednou pogratulovat k celorepublikové propagaci basketu a ať to takhle pokračuje dál.“

Levell Sanders (asistent trenéra BK JIP Pardubice):
„Taky bych chtěl pogratulovat týmu, protože jsme zahráli dobrý zápas. Byli jsme koncentrovaní na to, co jsme měli dělat. V prvním poločase jsme si vytvořili náskok díky dobrému doskoku, dobře jsme bránili a neztráceli jsme míče. Poté byl úsek zápasu, kdy jsme nedoskakovali míče tak, jak jsme chtěli. Věděli jsme, že Ostrava je tým, který je schopný mít útočné doskoky s typy hráčů jako Bohačík nebo Kerr, a to jim pomohlo, aby se vrátili do zápasu. Na konci, když přišel čas, jsme ale bojovali.“

Petr Bohačík (hráč NH Ostrava):
„Já jsem tak nějak tušil, jak to dneska dopadne. Moc jsem se těšil a moc se mi všechno líbilo, jak akce před zápasem, tak samotný zápas. Snažili jsme si to užít. Byly tam úseky, kdy jsme byli na hoře my. Když jsme prohrávali o 13 bodů, tak jsme se dokázali zvednout ve 2. a ve 3. čtvrtině. Pardubice si to vzaly zpátky a budu muset zopakovat to, co řekl kouč vedle mě: mrzí mě, že ten rozdíl nebyl tak velký, skončilo to o 8 bodů… My jsme v posledních 5 minutách dostali hrozně moc jednoduchých košů. Po otevřeném útočném doskoku a otevřeném nájezdu. Tohle mě jako jediné na tomhle skvělém dnu mrzí, že jsme jim to ty poslední 4 minuty usnadnili, že jsme nebyli koncentrovaní na základní věci – výpomoc ze slabé strany a útočné doskoky.“

Lukáš Kotas (hráč BK JIP Pardubice):
„My jsme dneska byli v těžké situaci. Potřebujeme udělat nějakou vítěznou šňůru, abychom se dostali do psychické pohody, jsme někde jinde, než jsme chtěli být. A tady se zase potvrdilo, že každý zápas pro nás představuje velké riziko, i když vedeme o 16 bodů. Pak přišel úsek, kdy to Petr Bohačík dvakrát „zarval“, oni měli spoustu útočných skoků a najednou jsme byli v situaci, kdy jsme byli nejistí Tohle musíme postupně z naší hry odstraňovat a myslím si, že dneska kdyby nebyl tenhle výpadek, tak jsme měli tento zápas dovést jednoznačně do vítězného konce, a ne se strachovat o vítězství. Nechci snižovat výkonnost Ostravy, určitě se do zápasu vrátili sami, ale my jsme jim v tom dost pomohli. A na tohle si musíme dát pozor. Ještě bych chtěl říci, že hrát před touhle kulisou bylo super.“