03. 09. 2017

Vydařený závěr turnaje

První vítězství v přípravě! Pardubičtí basketbalisté zdolali na závěr turnaje v Polsku běloruský Cmoki Minsk po skvělém výkonu o 14 bodů!

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ V POLSKU:

Cmoki Minsk vs. BK JIP Pardubice 67:81
(22:23, 13:20, 18:20, 14:18)

Body: Semaniuk 13, Wiggs 12, Palashchuk 12, Kudrautsau 10, Kravis 7... - Potoček 20, Půlpán 14, Martin 14, Kohout 13, Pandula 7, Nečas 5, Svoboda 5, Brožek 3

Do utkání bohužel nezasáhl bodový lídr týmu Dominez Burnett, jenž se lehce zranil v sobotním duelu a přidal se k absentujícím Kamilovi Švrdlíkovi (reprezentuje Česko na ME), Trevinovi Parksovi a Davidovi Škrancovi (oba zranění, do Polska vůbec neodcestovali).

Pardubičtí odehráli výtečnou první půli.

Opět si pomohli přesnými trojkami (8/14 - 57%!) a v 17. minutě, kdy dvakrát v rozmezí pouhých 25 sekund přesně zacílil zpoza tříbodového oblouku Josef Potoček, jenž tak posunul šňůru svého týmu na 0:8, zvýraznili rozdíl ve skóre na maximálních 11 bodů (28:39). Kvalitní byla i defenzivní fáze, mezi 11. a 19. minutou JIP inkasoval jen 7 bodů!

V 22. minutě Viktor Půlpán dvakrát přesně šestkoval, v 23. tentýž hráč zužitkoval výbornou přihrávku do brejku od Scotta Martina a Beksa rychle odskočila do třináctibodového vedení (38:51). V následujících 4 minutách však nastřádala jediný bod, naopak Minsk se prosazoval chytrou hrou pod koš, odkud buď skóroval, nebo po faulech přesně střílel trestné hody a šňůrou 11:1 se přitáhl.

Osmičlenná rotace dřela a do konce třetí čtvrtiny, zejména díky trojkám Josefa Potočka, Michala Svobody a Ondřeje Kohouta, znovu vytáhla náskok na dvouciferné číslo (53:63)! V polovině čtvrté čtvrtiny se agresivními nájezdy pod koš prosadili Viktor Půlpán a Dušan Pandula, o chvíli později přidali další body Scott Martin s Ondřejem Kohoutem a Josefem Potočkem a 2,5 minuty před koncem (59:79) bylo rozhodnuto o velice cenném vítězství!

"Výborný zápas odehráli hlavně Pulpy a Pepíno Potoček, my ostatní jsme se k nim přidali," hodnotil vítězný duel kapitán Radek Nečas. "Docela dobře jsme bránili, i když soupeři byli vyššího vzrůstu, neměli tolik útočných doskoků."

Výhra nad Cmoki je cenná hned z několika důvodů. "Minsk je v Evropě basketbalový pojem, každý takový skalp je cenný, navíc když dnes nehrál ani Dominez," zmínil absenci klíčového skórera.

"Celkově jsem z našich výkonů na prvním turnaji mile překvapený. Samozřejmě, každý zápas se chce vyhrát, ale i když jsme první dva prohráli - včera nakonec o 17 bodů -, konečné výsledky neodpovídaly tomu, jak to vypadalo na hřišti. Na to, v jaké rotaci jsme v Polsku hráli, kolik hráčů nám chybí, jsme se tu prezentovali velice dobře," dodal Radek Nečas.