15. 09. 2021

Výborná generálka

Až do poslední minuty jsme hráli na nymburské palubovce o vítězství, a byť jej nakonec získali domácí, pro Beksu se jednalo o skvělou herní prověrku před začátkem sezony.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

ERA Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice 91:84
(29:23, 27:30, 16:18, 19:13)

Po málokdy vídané prvopoločasové přestřelce (v první a druhé čtvrtině padlo celkem 109 bodů!) oba týmy po přestávce výrazně zpřísnily obranu a skóre už nenarůstalo tak závratnou rychlostí (v třetí a čtvrté čtvrtině padlo dohromady jen 66 bodů). V celém průběhu zápasu jsme sice byli ve vedení pouze 2,5 minuty, naposledy zkraje 39. minuty (85:84), leč nijak výrazně jsme nezaostávali (nejvíce o 8 bodů). Koncovka se však odehrála v režii ústředního nymburského rozehrávače Jerricka Hardinga, jenž dvěma koši pojistil výhru svého týmu. "Myslím si, že zápas s Nymburkem pro nás byl výborným testem před začátkem sezony - s kým jiným je dobré se měřit, než s nejlepším českým týmem a mnohonásobným mistrem?" cenil si kapitán Kamil Švrdlík možnosti odehrát ligovou generálku právě s Nymburkem.

První poločas byl až nečekaně ofenzivní. Na začátku úvodní části jsme byli několikrát mírně vpředu, ale produktivní duo Jerrick Harding-Vojtěch Hruban dalo svému týmu až osmibodový náskok (9. minuta - 27:19, Harding 12, Hruban 8). V 13. minutě jsme třikrát v rychlém sledu snadno skórovali z rychlých protiútoků, a když o chvíli později, po další dobré obraně, přesně zacílil zpoza tříbodového oblouku Kamil Švrdlík, díky 9bodové šňůře jsme otočili průběžný stav na 34:37! Ani jeden tým neměl v první půli problém na útočné polovině hřiště: Nymburk střílel z pole s nevšední úspěšností 66,7% (!), náš tým s 51,4%, ale hlavně jsme se dokázali prosazovat z rychlých protiútoků (body z brejků 6 - 15!).

Po přestávce se oba týmy o poznání více koncentrovaly na defenzivní činnost.

V úvodní sedmiminutovce třetí čtvrtiny padlo celkem pouhých 18 bodů (7:11), díky čemuž jsme otočili průběžný stav na 63:64. Vpředu jsme se drželi i na startu poslední části, kdy Dantez Walton zpod koše upravil na 72:73. V následující pasáži nám nepadlo několik trojek a 6 minut před koncem Vojtěch Hruban šestkoval na 81:73, jenže i tentokrát jsme dokázali kontrovat a dvě minuty před koncem nás Kamil Švrdlík přitáhl na rozdíl jediného bodu (85:84). Po nymburské ztrátě míče jsme mohli jít do vedení, ovšem také jsme ztratili míč, a koncovka už patřila jisté ruce Jerricka Hardinga.

"Vždycky, když hrajete proti Nymburku, jedná se o zápas ve větším tempu, s velkým nasazením, s větším důrazem. Z našeho pohledu by bylo super, kdybychom si stejné nasazení, kterému jsme v tomto utkání úspěšně čelili, přenesli za týden do prvního zápasu NBL proti Děčínu a obecně do startu celé ligy. Věřím, že v lize zúročíme skutečnost, že jsme přípravné zápasy hráli proti velice silným týmům," doplnil Kamil Švrdlík.

První utkání nového ročníku Kooperativa NBL odehrajeme ve středu 22. září, kdy ve Sportovní hale Dašická vyzveme BK ARMEX Děčín (začátek v 17:30). Vstupenky na tento zápas můžete zakoupit online zde.