17. 01. 2019

Všechno špatně

Nic z toho, co si Beksa naplánovala, se nedařilo. Nymburk vládl dohrávce 1. kola od samého začátku a neustále navyšoval rozdíl ve skóre, až jej v závěru zaokrouhlil na 50 bodů.

DOHRÁVKA 1. KOLA KOOPERATIVA NBL:

ČEZ Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice 118:68
(29:16, 33:20, 32:18, 24:14)

Neztrácet míče, nedovolit Nymburku snadné body z brejků, hrát agresivně na obou polovinách hřiště. Tak zněl plán Beksy pro těžký zápas v aréně obhájců titulu, ovšem nic z toho se nám v rozhodné první půli nepodařilo naplnit. Dle statistik domácí skórovali v úvodní dvacetiminutovce 8 bodů z rychlých protiútoků (my 2), ovšem to rozhodně nebyl relevantní údaj. Nymburk totiž hojně využíval našich ztrát k bleskovým kontrům, a když už jsme ho donutili hrát postupný útok, ani ve hře 5 na 5 se střelbou vůbec neotálel: jeho hráči brali první střeleckou pozici, do přestávky nám vysázeli 62 bodů (i díky skvělým trojkám 8/13 - 61%) a vedli téměř o 30. "Nymburk nás přehrál ve všech aspektech hry," zklamaně konstatoval trenér Levell Sanders.

Vpředu jsme byli jen dvakrát: 2:5 a po dvou minutách 6:7.

Ještě o chvíli později přesně trojkující Ondřej Kohout snížil na 12:9 z nymburského pohledu, nicméně pak nám domácí rychle ukázali záda.

Začali jsme s vysokou sestavou (v základní pětce figurovali tři pivoti: Radek Nečas, Ondřej Kohout a Evan McGaughey), což se pozitivně projevilo na doskoku (po 6 minutách jsme měli 6 útočných doskoků, sám Šutys 4!!). Jenže Nymburk se záhy "nakopl" několika jednoduchými koši z rychlých protiútoků, v závěru první čtvrtiny trefil dvě trojky (Cosey a Davis), a když tito dva hráči hned na startu druhé části hry přidali rychlých 5 bodů, rozdíl rázem narostl na 15 bodů (31:16).

Do poločasu pak favorit definitivně rozhodl. V obraně dostával naše hráče s míčem pod velký tlak, velmi často nás úspěšně tlačil do těžkých střel, opakovaně až v závěru limitu na útok. V polovině druhé čtvrtiny činila úspěšnost střelby nymburského týmu 60% (18/30), kdežto naše jen 27% (9/33) - tomu odpovídalo i průběžné skóre 44:24. V posledních dvou minutách této části hry přesně trojkovali Vyoral s Bohačíkem, vzápětí Hruban natáhl šňůru svého týmu na 8:0 a odstup se zvýšil bezmála na 30 bodů (62:33). Tato hranice pak byla překročena hned po 105 sekundách druhého poločasu...

Místo očekávaného vzepětí přišel propad do ještě hlubší jámy: Bohačík proměnil dvě šestky a trojku, z perimetru byl úspěšný i Cosey a na konci 23. minuty Myers smečoval již na 72:36... Nymburk ovládl vstup do druhého poločasu 10 body v řadě, na kontě měl v té chvíli přesně dvojnásobek bodů než Beksa, ve svém středu již kvintet dvouciferných střelců, Beksa žádného. Tím jediným byl nakonec benjamínek Michal Svoboda, jenž vylepšil své kariérní maximum v NBL na 17 bodů. "Domácí nás přeběhali, přeskákali, byli sebevědomější...," stručně zhodnotil nepovedený zápas Michal Svoboda, náš jediný dvouciferný střelec.