12. 09. 2020

Vítězný start

Úspěšně, suverénním vítězstvím o 30 bodů na palubovce USK Praha, vstoupili pardubičtí basketbalisté do nového ročníku Kooperativa Národní basketbalové ligy.

1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK JIP Pardubice 69:99
(14:33, 18:18, 18:27, 19:21)

K prvnímu vítězství v nové sezoně jsme rázně vykročili hned v první čtvrtině, kterou jsme odehráli báječně na obou polovinách hřiště. Dařilo se nám atakovat vnitřní prostor, vytvářeli jsme si otevřené pozice v tříbodovém prostoru, které jsme proměňovali, a tak jsme za necelých 9 minut vedli o neuvěřitelných 24 bodů!! "Myslím si, že nám moc pomohlo, že už jsme odehráli dva soutěžní zápasy v Alpe Adria Cupu. Díky tomu jsme byli nastartovanější než soupeř, který odehrál jen přípravná utkání," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka. "V první čtvrtině jsme měli naprosto otevřené a připravné pozice, a to, že nám "padly", určilo ráz celého utkání. Neříkám, že už se pak jen dohrávalo, ale dokázaly jsme udržet soupeře na uzdě a zápas kontrolovat."

Začali jsme skvěle: hráli jsme koncentrovaně, s velkou intenzitou v obraně, v útoku nám dobře putoval míč. Již v polovině 4. minuty jsme byli odměněni dvouciferným vedením (stav 2:12) a rozdíl ve skóre i nadále narůstal. Dařila se nám střelba z dálky, trefili jsme i několik košů s faulem, a tak po 5 minutách hry už to bylo 2:19 a v 9. minutě David Škranc trojkoval na propastných 9:33!! V první čtvrtině jsme proměnili 5 ze šesti dvojek, 6 z jedenácti trojek a 5 z šesti trestných hodů!

Na konci 12. minuty T.J. Dunans trojkoval na 16:38 a v 15. minutě tentýž hráč přidal další trefu zpoza tříbodového oblouku, jenže z dálky to začalo padat i domácím, takže rozdíl se až do konce prvního poločasu pohyboval okolo dvacetibodové hranice.

Zkraje druhé půle nám pomohly dvě trojky Michala Svobody, v 25. minutě Kamil Švrdlík po skvostné Dunansově asistenci pohodlně dopravil míč do obroučky a pokořil šedesátibodovou hranici (37:61). V 29. minutě Tomáš Vyoral šestkoval na 46:73, v koncovce 3. čtvrtiny T.J. Dunans upravil průběžný stav na 50:78 a 7 minut před koncem Tomáš Vyoral nájezdem zaokrouhlil rozdíl na 30 bodů (54:84).

"Samozřejmě jsem spokojen s výhrou, není lehké tady hrát a vyhrát," předeslal trenér Ken Scalabroni"Tým vstoupil do utkání velmi soustředěně, asi nejvíce za posledních pár utkání. Hráli jsme intenzivně, kvalitně a předvedli jsme dva solidní poločasy. Zasloužili jsme si vyhrát," chválil pardubický kouč svůj tým. Jedním dechem však zdůraznil: "Na druhou stranu je to jen jedno utkání. Každá mince má dvě strany, což každý trenér ví. Musíme zůstat nohama na zemi a ve středu hrát se stejnou kvalitou, intenzitou a koncentrací," zmínil směrem k nejbližšímu duelu s Ústím n. L.

Pražané měli nejlepší střelce v Martinovi Kolářovi (14 bodů, trojky 2/3) a Michalovi Marešovi (13 bodů, trojky 3/8), naopak lídrovi Ondřejovi Sehnalovi jsme povolili jen 3 body (střelba z pole 1/10, 6 asistencí). Na naší straně vyčnívalo šest dvouciferných střelců v čele s T. J. Dunansem, jenž atakoval triple double (18 bodů + 10 asistencí + 7 doskoků, koeficient užitečnosti 35!). Tomáš Vyoral přidal k 17 bodům i 7 doskoků a 4 asistence, Kamil Švrdlík zapsal 16 bodů (z pole 7/9, trestné hody 2/2).