28. 10. 2015

Vítězná šňůra skončila u Turů

Po čtyřech úspěšných zápasech v řadě skončila vítězná šňůra pardubických basketbalistů ve Svitavách, kde prohráli s Tury devítibodovým rozdílem.

6. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BOHEMILK Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice 84:75
(20:19, 24:27, 18:11, 22:18)

Body: Špaček 21, Jones 18 (+9 as.), Teplý 11, Doaks 10 (+13 d.), Barker 9 (+10 d.), Jaroš 6, Bašta 5, Vaňák 4 - Pandula 24, Šoukal 12, Škranc 10, Nečas 8 (+14 d.), Švrdlík 8, Kotas 5, Sanders 3, Příhonský 3, Půlpán 2 (+6 as.)

Ani 20 útočných doskoků (!), z nichž vytěžili třetinu všech svých bodů (poměr bodů z druhých šancí byl 7 - 24) nepomohlo hráčům Beksy k pátému vítězství v sezoně. Velmi špatně stříleli (úspěšnost z pole jen 37,5%, z trestných hodů pouze 53,3% - Tuři vytěžili z šestek 22 bodů, JIP jen 8) a na perimetru nedokázali zastavit rozjeté duo rozehrávačů Jahmal Jones-Jan Špaček, které společně zapsalo 39 bodů a 11 asistencí.

Dalším důležitým aspektem byla absence pivotů. K dlouhodobě zraněnému Ondřejovi Kohoutovi se přidal Jobi Wall, často využívaný na pozici 4, jenž se zranil na pátečním předzápasovém tréninku, navíc Kamil Švrdlík odehrál kvůli problémům s fauly jen 10 (!!!) minut, během nichž stihl 8 bodů a 3 doskoky. Tíha podkošových soubojů tedy ležela primárně na Radkovi Nečasovi (33,5 minuty, 8 bodů + 14 doskoků + 4 asistence) a Tomášovi Šoukalovi (22,5 minuty, 12 bodů + 5 doskoků).

Předzvěstí nízké produktivity jako by byla hned první čtvrtina, v níž Beksa minula 6 z 10 trestných hodů (ve zbývajícím průběhu zápasu už měla k dispozici pouhopouhých 5 šestek...). Na první nápor Svitav ještě pardubičtí basketbalisté zareagovali: ve druhé čtvrtině, za stavu 28:21, trefili čtyři trojky v řadě (Šoukal 2, Škranc a Kotas) a záhy byli vpředu o čtyři body (31:35). Těsný náskok si přenesli i do druhého poločasu, v němž už ovšem byli neustále mírně vpředu domácí.

V polovině třetí čtvrtiny Svitavy natáhly svou šňůru na 13:2 a odskočily na 57:51. JIP srovnal na 57:57 a ještě pět minut před koncem zápasu zaostával o jediný bod (stav 68:67). Do klíčové role se poté obsadil Jan Špaček, který vysázel v závěrečné pětiminutovce 10 bodů, včetně klíčových pěti, díky nimž Tuři získali osmibodový polštář (77:69).