17. 09. 2016

Vítězná generálka s Handlovou

I své poslední přípravné utkání basketbalisté Pardubic zvládli, Handlovou porazili rozdílem 20 bodů. První zápas nového ročníku NBL odehrají 24. 9. ve Svitavách.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BK JIP Pardubice vs. MBK Baník Handlová 88:68
(23:19, 20:23, 21:11, 24:15)

Body: Burnett 15, Škranc 13, Autrey 13, Kohout 12, Wall 12, Půlpán 8, Nečas 7, Potoček 5, Švrdlík 3

V prvním poločase se pardubickým basketbalistům několikrát podařilo odskočit do osmibodového vedení, ovšem přes desetibodovou hranici se nedostali a do druhé půle si nesli jen nejtěsnější, jednobodový náskok. Hned v úvodních 110 sekundách třetí čtvrtiny však díky dvěma přesným trojkám Jobiho Walla a úspěšné dvoubodové trefě Lamba Autreyho poprvé vedli dvouciferně - 53:42.

Jedenáctibodový rozdíl platil i 14 minut před koncem, kdy skóroval zpod koše Kamil Švrdlík (56:45).

JIP definitivně rozhodl o svém šestém triumfu v přípravě na přelomu posledních dvou čtvrtin. V úplném závěru třetí části hry Lamb Autrey přesně trojkoval z rohu hřiště a během úvodních dvou minut na začátku závěrečné čtvrtiny se prosadili pod košem osamocený Radek Nečas, do protiútoku sprintující Dominez Burnett a zpoza tříbodového oblouku přesně mířící Jobi Wall - po šňůře 10:0 Beksa rázem vedla 71:53.

Nejvyšší rozdíl ve skóre činil 26 bodů, po trojkách Davida Škrance a Domineze Burnetta (81:55).

"Je před námi ještě hodně práce," říkal navzdory jednoznačnému vítězství kouč Levell Sanders.

Celé trenérovo hodnocení si můžete přečíst zde.