26. 09. 2016

Vítězná domácí premiéra

I domácí premiéra byla pro pardubické basketbalisty vítězná. V závěrečné čtvrtině duelu s Prostějovem odolali finiši Orlů a vyhráli sedmibodovým rozdílem.

2. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. Orli Prostějov 81:74
(24:25, 27:14, 15:18, 15:17)

Body: Burnett 26, Švrdlík 15 (+10 d.), Půlpán 13, Kohout 7, Potoček 6, Nečas 6, Škranc 6, Wall 2 - Palyza 21, Kulon 12, Souček 11, Marko 9, Tomanec 8, Novák 5, Dokoupil 4, Norwa 4

Pardubičtí trenéři nebyli v komfortní situaci, neboť jim kvůli zdravotním potížím scházeli hned čtyři důležití hráči z perimetru: Dušan Pandula, Lukáš Kotas, Josef Příhonský a nově také rozehrávač Lamb Autrey, jenž si v 1. kole ve Svitavách poranil kotník. Kompletní nebyl ani Prostějov, kterému chyběli Pavel Slezák s Markem Sehnalem.

Beksa vyhrála jedinou čtvrtinu - tu druhou 27:14 - a to jí stačilo. Vpředu byla 32 minut, Orli jen necelých 5, přesto v závěrečných minutách bylo o co hrát.

Na konci třetí části hry, necelých dvanáct minut před koncem zápasu, JIP vedl maximálním, šestnáctibodovým rozdílem (66:50). Prostějov však ovládl přelom závěrečných dvou čtvrtin poměrem 9:0 a v následující pasáži vyvedl domácí hráče z útočného rytmu zónovou obranou.

V 35. minutě byl sice rozdíl znovu dvouciferný (75:63), jenže Orli opět nastřádali 9 bodů v řadě a zkraje 39. minuty se přitáhli se na rozdíl jediného koše (75:72). V klíčovém momentu zasáhl velkou střelou Hráč utkání Dominezz Burnett: z rohu hřiště vyslal tříbodový projektil, míč  propadl obroučkou a Burnettův tým už koncovku zkontroloval.

"Snažil jsem se dnes dělat vše proto, abych pomohl týmu. Na konci zápasu mně tým věřil, dostal jsem šanci zápas rozhodnout a jsem rád, že se to podařilo," říkal šťastný Dominez Burnett na pozápasové tiskové konferenci.

Více ohlasů si můžete přečíst zde.

V dalších dvou kolech se pardubičtí basketbalisté představí na soupeřových palubovkách (v sobotu 1. října v Kolíně a v pondělí 3. října v Nymburku). Nejbližší domácí utkání je čeká v pátek 7. října proti Ústí nad Labem (17 hodin, Sportovní hala Dašická).