17. 11. 2018

Valit, valit, valit

Utkání 10. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Opavou (100:55) hodnotili trenéři Levell Sanders s Petrem Czudkem a hráči David Škranc s Jakubem Slavíkem.

Echo 10. kola NBL

Levell Sanders (trenér domácích):
"Chtěl bych pogratulovat svým hráčům za dnešní výkon. Před zápasem jsem říkal, že jeden z důležitých prvků Opavy je letos jejich útočný doskok, mají jich v průměru 15 na utkání, a v první čtvrtině jsme jim dali 9 útočných doskoků... To soupeře drželo v zápase. Ve druhé čtvrtině už jsme jim dali jen 1 útočný doskok, naopak sami jsme po vlastních doskocích začali vybíhat do rychlého protiútoku a po zbytek zápasu jsme v tom dělali dobrou práci. Náš cíl je, že chceme držet vysoké tempo celých 40 minut. Je jedno, kdo je na hřišti. Když doskočíme míč, chceme valit dopředu. Jak jste viděli, Opava se snažila zpomalit, hrát na málo bodů, ale my jsme hráli rychle dopředu, to bylo hodně důležité. V pondělí se musíme pokusit zopakovat dnešní výkon."

David Škranc (hráč domácích):
"Šli jsme do zápasu s tím, že budeme běhat, půjčovat si balón, což se nám dařilo. Všechny to bavilo, dostávali jsme se všichni do hry a z toho jsou akce jako dunky, alley-oopy. Hlavně jsme chtěli eliminovat jejich útočný doskok, což se nám na začátku moc nedařilo, ale pak jsme odvedli v této činnosti slušnou práci, zamezili jsme Opavě ve skórování po útočných doskoků a to bylo důležité."

Petr Czudek (trenér hostů):
"V první řadě gratuluji Ellovi a jeho hráčům. Zvládli daleko lépe popohárový zápas, navíc to měli složitější o cestování. My se bohužel potýkáme jak se zraněnými hráči, tak s hráči bez formy, a když se to sečte, tak to je, jak to je. Jeli jsme se s jasným plánem: držet nízké skóre a nepustit Pardubice do rychlých, až zběsilých útoků, které se valí jako lavina. Povedlo se nám to bohužel jenom v první čtvrtině, další tři čtvrtiny už jsme opravdu nestačili vysokému tempu. Frustrace se projevila halvně v útoku. V poslední čtvrtce jsme dali jen 3 body, to je tristní... Každopádně bych měl hledat pozitiva, například bojovný výkon Mirka Kvapila, a hlavně Kuba Slavík si odpracoval 23 minut. Pořád se ale bavíme o tom, že je to také o vítězství - když se vyhrává, lépe se pracuje na tréninku a celková atmosféra je lepší. My sympaticky hrajeme v Lize mistrů a prohráváme v NBL, je to težké..."

Jakub Slavík (hráč hostů):
"Gratuluji Pardubicím, podaly skvělý výkon. My jsme přijeli s cílem držet nízké skóre, což by byl klíč k úspěchu, ale bohužel se nám to nepodařilo. Do poločasu jsme drželi krok naším útočným výkonem, ve druhém poločase nás jasně přejeli. Dělali jsme hloupé ztráty, nedávali jsme lehké dvojtakty... Chybějí nám 3 hráči z hlavní rotace, to nám také moc nepomohlo. Doufáme, že až se uzdraví, podáme lepší výkony."