30. 01. 2017

Válečníci pokořeni. A stovka!

Fantastickou druhou půlí, v níž kralovali 59:35, si pardubičtí basketbalisté došli pro jasné vítězství nad Děčínem, a tím i potvrzení průběžné 2. příčky.

21. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 101:75
(21:20, 21:20, 30:21, 29:14)

Body: Burnett 22, Wall 18, Pandula 13, Švrdlík 11, Půlpán 9, Autrey 9, Škranc 6, Nečas 4, Roub 4, Kohout 3, Kotas 2 - Vyoral 20, P. Houška 12, J. Houška 10, Pomikálek 10, Kroutil 7, Palyza 6, Bažant 6, Šiška 2, Landa 2

Hráč utkání: Jobi Wall
Diváků: 1057

Běžela 5. minuta, když Jakub Houška trefil už třetí děčínskou trojku a hosté vedli o 7 bodů - 6:13.

Ještě v 23. minutě Tomáš Vyoral trojkou přitáhl ARMEX na dostřel jediného koše (47:45), ovšem pak už vládla Beksa. Dušan Pandula vysázel mezi 23. a 26. minutou rychlých 9 bodů (dvě trojky a koš s faulem!), odtáhl náš tým do dvouciferného trháku (61:50) a další průběh už jsme měli plně pod kontrolou.

Jedním z klíčů byla dominance na útočném doskoku (15 - 2). "Jeden z našich klíčových úkolů byl pohlídat Děčínu útočný dokok, kterým nás v minulých zápasech ne že úplně přehrával, ale hodně nám tím škodil. V dnešním zápase jsme to zvládli perfektně, dva jejich útočné dokoky hovoří za vše," uvedl trenér Tomáš Bartošek.

Poměr bodů z druhých šancí byl 18 - 4!

Dalšími důležitými ukazateli byly body dosažené po ztrátách ve druhém poločase (15 - 6) a body z rychlých protiútoků: v první půli 4 - 6, ovšem ve druhé 14 - 3!!

"V prvním poločase jsme vytvářeli drobné chyby v obraně v přechodové fázi, po nichž Děčín jednoduše skóroval," okomentoval tuto statistiku Tomáš Bartošek. "O přestávce jsme si to řekli a ve druhém poločase už jsme Děčínu nedovolili žádné jednoduché koše."

Severočeši se hned zkraje čtvrté čtvrtiny, díky dvěma šestkám Tomáše Pomikálka, dostali na jednociferný rozdíl (72:63), ale následoval rozhodující úprk Beksy.

Lamb Autrey zaznamenal v pasáži od 32. do 35. minuty 7 ze svých devíti bodů a výrazně se podílel na šňůře 13:2, po níž jsme zaokrouhlili rozdíl ve skóre na 20 bodů (85:65). V závěru jsme po další šňůře 12:0 odskočili na 97:71 a stobodovou hranici pokořil benjamínek Martin Roub. "Naše hra byla velmi dobře vyvážená, zakončovali jsme z perimetru i po hezkých kombinacích zpod koše, z rychlého protiútoku, a tak by to mohlo být v každém zápase," doplnil Tomáš Bartošek.

Beksa měla ve svém středu hned šest hráčů, kteří zapsali 9 a více bodů. Top-skórerem utkání byl Dominez Burnett, jenž nastřílel 22 bodů (střelba z pole 7/9, z toho trojky 3/3, trestné hody 5/7). Jobi Wall se i díky výtečným trojkám (4/6) dostal na 18 bodů, Dušan Pandula zaznamenal 13 bodů (trojky 2/4) a Kamil Švrdlík zejména díky vydařené první čtvrtině 11 bodů. Děčín táhl Tomáš Vyoral (20 bodů + 6 asistencí), Pavel Houška stihl 10 ze svých dvanácti bodů již v první půli.