03. 05. 2018

V útoku jen 60 a druhá porážka

Útočná pohoda se nevrátila, a tak Beksa prohrála s Opavou i druhý domácí zápas. V semifinálové sérii nyní ztrácí 0-2, v neděli se bude hrát ve Slezsku utkání číslo 3.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 60:74
(17:28, 10:13, 18:14, 15:19)

Stav série: 0 - 2

Body: Švrdlík 13, Půlpán 11, Kohout 7, Nečas 6 (+12 d.), Pandula 6, Kent 6, Welsch 4 (+4 as.), Spearman 4, Potoček 3 - Kvapil 17 (+10 d.), Šiřina 10 (+7 as.), Klečka 9, Jurečka 8, Gniadek 6, Zbránek 6, Vlček 5, Kouřil 5 (+5 as.), Dragoun 4, Bujnoch 4

Hráč utkání: Miroslav Kvapil
Diváků: 1165

Stejně jako v Utkání 1, i dnes jsme vedli jen krátce v úvodu zápasu (2:1 a 4:3).

Opava převzala otěže velmi záhy, v polovině první čtvrtiny, kdy Filip Zbránek dvěma koši načal šňůru svého týmu 0:12, po níž jsme poprvé ztráceli dvouciferně (10:24). V krajně nepovedené druhé čtvrtině jsme nabrali až 23bodové manko (17:40), a byť jsme se necelé 3 minuty před koncem utkání přitáhli až na rozdíl 7 bodů, víc už jsme nestihli. "Opavě dodal velké sebevědomí vydařený začátek," všiml si trenér Tomáš Bartošek. "Ve druhém poločase jsme sice dřeli v obraně, bojovali jsme, nutili jsme soupeře k těžkým střelám, ale v útoku se nám bohužel nedaří tak, jak bychom si představovali," poukázal na jeden z klíčových aspektů.

Neúspěšná střelba z dálky nás v úvodních dvou semifinálových duelech hodně limitovala. V prvním utkání jsme proměnili jen 3 z osmnácti tříbodových pokusů, ve druhém opět 3, tentokrát z devatenácti střel.

V první půli jsme čekali na úspěšnou trojku až do 19. minuty, kdy se Josef Potoček podílel na naší šňůře 10:1, kterou jsme uzavřeli druhou čtvrtinu. To už jsme se však museli drápat s pořádné propasti - po dvou slepených trojkách Luďka Jurečky z 15. minuty jsme byli pozadu 17:40!!! "Zápas se zlomil ve druhé čtvrtině, kdy rozdíl narostl na 20 bodů," označil kapitán Radek Nečas klíčovou pasáž utkání. "I když jsme v dalším průběhu měli nějaké náznaky, že se vrátíme, tak rozdíl nešel pod 7 bodů. Opava držela otěže zápasu od začátku do konce."

V součtu s úvodním košem třetí čtvrtiny, který zaznamenal Jiří Welsch, jsme vyhráli přelom obou poločasů 12:1, jenže Šiřina, Kvapil, Kouřil a Vlček svůj tým znovu vytáhli do výraznějšího odstupu (26. minuta - 35:53). Mezi 30. a 31. minutou se nám povedla šňůra 6:0 a Kamil Švrdlík snížil po dlouhé době na jednociferný rozdíl (47:55), ovšem i tentokrát Kvapilem (5 rychlých bodů) vedená Opava kontrovala (47:62). Poslední naději znamenaly dvě tříbodové akce - koš s faulem Viktora Půlpána a trojka Ondřeje Kohouta -, po nichž jsme byli 3 minuty před koncem na dostřel (59:66), ale Radim Klečka s Martinem Gniadkem svými koši zahnali jakékoliv naše myšlenky na obrat. "Už druhý zápas po sobě jsme dali jen kolem 60 bodů, což je hrozně málo. Základní problém je, že i když ubráníme tři útoky Opavy, sami čtyři nebo pět neproměníme," hodnotil duel trenér Bartošek. "Je to způsobeno i obranou Opavy - hrají v nižší sestavě, jsou rychlí, silní, přebírají nás. Nám však chybí klid ve finální fázi."