06. 02. 2019

Trojková smršť

Nejtěsnější možnou porážkou v Brně vstoupili pardubičtí basketbalisté do nadstavbové části Kooperativa NBL. V tabulce skupiny A1 tak klesli na 6. místo.

1. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

egoé Basket Brno vs. BK JIP Pardubice 81:80
(14:14, 28:23, 23:28, 16:15)

Vítězové předvedli trojkovou smršť: zasypali nás 15 trojkami (z 29 pokusů, což činilo famózní úspěšnost 52%), což je druhý nejlepší výkon letošní sezony!!! Zpoza tříbodového oblouku zářil zejména rozehrávač Deremy Geiger, jenž proměnil 7 z dvanácti trojek a celkem nám nasázel rovných 30 bodů, z toho plných 23 v rozhodné druhé půli! Nám bohužel, kromě jiného, po většinu času vázla organizace hry, což se projevilo i v závěrečné pasáži. V úplné koncovce jsme měli možnost závěrečné, potenciálně vítězné střely, na jejíž uskutečnějí jsme měli 20 sekund, ovšem vůbec jsme si nedokázali vytvořit kvalitní pozici pro zakončení.

Do sestavy se vrátili oba rozehrávači Richard Williams a Viktor Půlpán, mimo hru tak zůstal pouze dlouhodobě zraněný Donovan Jackson. Od začátku zápasu jsme byli mírně pozadu. V úvodních 16 minutách jsme napáchali 9 míčových ztrát, a když se k tomu přičetlo 6 trefených trojek egoé, v polovině druhé čtvrtiny jsme měli devítibodové manko (31:22).

Nejvydařenější úsek jsme odehráli mezi 21. a 23. minutou, kdy jsme nastříleli 10 bodů v řadě a otočili průběžný stav z 44:37 na 44:47. Domácí však záhy zvedla Nehybova trojka, nedlouho po ní je pak velice rychlých Geigerových 12 bodů vytáhlo k šestibodovému vedení 65:59.

Na přelomu posledních dvou čtvrtin jsme sice šňůrou 0:8 znovou otočili průběžné skóre, i díky trojkám Evana McGaugheyho a Viktora Půlpána, leč bylo to naposledy, kdy jsme byli vpředu. Další dvě Geigerovy trojky v rozmezí pouhé půlminuty (!) totiž vrátily Brnu vedení, které už egoé udrželo až do konce. Do závěrečné dvouminutovky domácí vstupovali s pěti body k dobru, načež snížil Evan McGaughey (trojkou) a o chvíli později mohl srovnat Ozren Pavlovič, avšak proměnil jen jeden trestný hod. Žádné další body už v závěrečných 82 sekundách nepadly...  "První poločas bylo tempo hry poněkud pomalejší  což nám nevyhovovalo, protože jsme se nedokázali dostat do tempa," předeslal trenér Levell Sanders. "Bohužel se nám nedařilo v obraně a Brno nastřílelo spoustu trojkových bodů," poukázal na veleúspěšnou střelbu z dálky v podání brněnských hráčů. "Měli jsme odhodlání zvrátit stav utkání na naši stranu, ale v klíčových chvílích nám to vždy uniklo."