10. 05. 2018

Tři domácí porážky rozhodly

Páté semifinálové utkání mezi Beksou a Opavou (89:90) hodnotili trenéři Levell Sanders s Petrem Czudkem a hráči Radek Nečas s Martinem Gniadkem.

Echo semifinále číslo 5

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Gratuluji Opavě k postupu do finále. Pro nás to byla těžká série, obzvlášť poté, co jsme prohráli první dva domácí zápasy. Našli jsme v sobě bojovnost do třetího zápasu, byli jsme schopni vyhrát, ve čtvrtém zápase jsme udělali až příliš mnoho mentálních chyb. To byl hrozně důležitý moment v sérii, že jsme prohráli čtvrté utkání. Dneska jsme vstoupili do zápasu s velkou energií. Hráli jsme náš basketbal, běhali jsme do protiútoků, dobře jsme bránili, doskakovali. Bylo logické, že po poločase se Opava bude snažit nás zpomalit, což také udělala zónovou obranou. Začali jsme po sobě trošku koukat, skóre začalo padat a dali jsme jim příležitost, aby se dostali zpátky do zápasu. Poslední střela Radima Klečky nebyla o štěstí, protože on také střely trefoval celou sérii. Chtěl bych poděkovat fanouškům za vytvoření skvělé atmosféry nejen dnes, ale v průběhu celého play-off."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
"Přidávám se ke gratulaci Opavě k postupu do finále, myslím si, že si to v této sérii zasloužili. My jsme si vybojovali výhodu domácího prostředí v dlouhodobé části, ale prohráli jsme tři domácí zápasy, a proto jsme nemohli pomýšlet na postup. Sérii uzavřel správný muž. Radim Klečka byl klíčový hráč v sérii, který nás ničil svými trojkami a nájezdy, svůj tým vždycky nakopl. Poslední střela jenom potvrdila jeho výkony v celé sérii.

Petr Czudek (trenér BK Opava):
"V prvním poločase jsme vypadali na ručník. Řekli jsme si, s čím půjdeme do zápasu, s jakým herním plánem, s bojovností, že nedáme soupeři žádné koše zadarmo. První poločas byl z naší strany bázlivý. Pardubice na nás vlítly a kdyby dávaly trestné hody, jejich náskok mohl být větší, než byl. O přestávce jsme si řekli, že takhle nemůžeme hrát, protože takový zápas by mohl zlomit celou sérii. Chtěli jsme najít svoji tvář. Myslím si, že v druhém poločase soupeř trošku přestal hrát, začal se dívat na hodiny a my jsme pomalinku stahovali. Bylo vidět, že jak jsme byli na dostřel, soupeř znervozněl a takové zápasy pak rozhodují šťastné míče, odražené střely. Dnes to vyšlo na Radima Klečku, který rozhodl zápas i celou sérii."

Martin Gniadek (hráč BK Opava):
"V poločase se nám nešlo do šatny s čistou hlavou. Věděli jsme, že Pardubice nastoupily hodně silné a do poločasu si udělaly velký náskok. Trošku jsme si to v šatně probrali a nastavili si hlavy tak, že jdeme za vítězstvím, chtěli jsme ho urvat. Abych řekl pravdu, do poslední chvíle jsem tomu nevěřil, ale Radim Klečka rozhodl. Pro mě to bude první finále v kariéře a může být i poslední, takže za tyhle okamžiky děkuji celému týmu a kvůli poslední střele hlavně Radimovi."