21. 11. 2021

Třetí pohárová výhra

Třetí domácí zápas v Alpe Adria Cupu jsme proměnili v třetí vítězství! Nad chorvatskou Šibenkou jsme vedli od začátku až do konce a zkontrolovali jsme patnáctibodovou výhru.

6. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK JIP Pardubice vs. GKK Šibenka 82:67
(20:16, 19:12, 17:12, 26:27)

Ne, nebyla to taková jízda jako v pátečním ligovém zápase s Ostravou, ale i dnešní pohárový duel jsme měli plně pod kontrolou. Chorvatského soka jsme zatlačili do defenzívy hned od úvodního rozskoku (hosté v zápase ani jednou nevedli), a nebýt nůše útočných doskoků, Šibenka by již v první půli byla pozadu mnohem výrazněji než "jen" o jedenáct bodů. "Zvlášť v prvním poločase na nás bylo vidět, že hrajeme třetí zápas v pěti dnech, byli jsme trochu unavení. Myslím, že to ale není důvod, abychom měli o 13 doskoků méně," podotkl trenér Dino Repeša poté, co jeho tým vylepšil svou bilanci v Alpe Adria Cupu na 3/1.

Beksa definitivně ukázala hostům záda na přelomu posledních dvou čtvrtin, kdy odskočila až do 24bodového trháku.

Naši ofenzívu si vzal pod patronát neudržitelný Petr Šafarčík, jenž již v první čtvrtině nastřílel 11 bodů (do poločasu 19). Hlavně díky jeho produkci jsme rychle vedli 18:6, ale v první půli se nám nepodařilo definitivně bodově odskočit. Šibenka si hodně pomáhala útočným doskokem (7 za první čtvrtinu!), a přestože velmi špatně střílela (v první půli měla úspěšnost střelby z pole jen 30% - 10/33), dokázala se v polovině druhé čtvrtiny přitáhnout na pětibodový rozdíl (29:24). "Měli jsme problém na obranném doskoku, hlavně kvůli tomu jsme si už v první půli nedokázali vybudovat větší náskok," souhlasně přikývl rozehrávač Michal Svoboda.

Utkání jsme tak rozhodli ve třetí čtvrtině.

Na jejím začátku jsme 5 body v řadě navýšili rozdíl na 15 bodů (43:28) a hosté už nedokázali dostat blíž než na 12 bodů rozdílu. Na přelomu posledních dvou částí hry, mezi 30. a 32. minutou, jsme natáhli naši šňůru na 15:3, díky čemuž jsme navýšili náš náskok na maximálních 24 bodů (66:42). "Byl to hrozně fyzický a těžký zápas, jednak proto, že pro nás to byl třetí zápas v pěti dnech, ale hlavně proto, že soupeř byl vyšší a hrál velmi fyzicky," pokračoval Michal Svoboda ve svém hodnocení. "O přestávce jsme si řekli, že musíme přidat na doskoku a hrát fyzičtěji, což jsme v druhém poločase zvládli. Vytvořili jsme si náskok 20 bodů a ten jsme v podstatě udržovali až do konce," doplnil s 11 body jeden ze čtyř dvouciferných střelců Beksy.

Dino Repeša byl spokojen s hrou svého týmu na útočné polovině hřiště, ovšem znovu zopakoval nutnost lepšího obranného doskakování. "Ano, jsme menší tým než Šibenka, ale musíme být koncentrovanější a silnější na doskoku. Co je pozitivní, že hrajeme dobře v útoku, opět jsme dali víc než 80 bodů, měli jsme 19 asistencí, ale není dobrá cesta prohrát každý zápas na doskoku. Z naší strany byl určitě lepší druhý poločas než první," řekl pardubický trenér.

Mužem zápasu byl jednoznačně rozehrávač Petr Šafarčík. Všech svých 25 bodů nastřádal již v úvodních třech čtvrtinách: proměnil 11 ze 17 střel z pole a 1 trestný hod, navrch přidal i 6 asistencí. Michal Svoboda s Josefem Potočkem trefili shodně po 3 trojkách a zaznamenali po 11 bodech, stejné číslo v kolonce bodů měl i Kamil Švrdlík. Šibenka měla svého top-skórera v rozehrávači Adnanovi Arsnalagičovi (16 bodů, z pole 4/10, trestné hody 6/8).